Úvod TIPY A RADY 10 dôvodov, prečo je super mať psa-seniora

10 dôvodov, prečo je super mať psa-seniora

4723
0

Staršie psy sú v niečom špeciálne. Každý, kto už mal doma psieho seniora, vie o čom je reč. Elegantne postriebrená srsť nie je ich jedinou prednosťou. Prečítajte si tieto dôvody, prečo je super mať doma štvornohého starčeka.

#1 – Úprimný pohľad

Oči starého psa na vás hľadia tak, ako žiadne iné. Úprimný pohľad, v ktorom sa odzrkadluje duša vášho psieho miláčika je na nezaplatenie. V ich očiach sa odráža všetko čím si v živote prešli, ich múdrosť a vernosť.

#2 – Dobre vychovaný

Po rokoch výchovy a cvičenia je zo psa perfektný člen rodiny. Pozná všetky vaše zvyky a je im dokonale prispôsobený.

#3 – Skvelá pestúnka pre šteniatko

Ako je už vyššie spomenuté, starší pes má už nejakú tú výchovu za sebou a dobrému správaniu dokáže naučiť aj nového štvornohého člena rodiny.

#4 – Tuhý spáč

Šteniatka sa častokrát zobudia aj na ten najmenší hluk. Majú kopu energie a tak ju chcú hneď využiť. Chcú sa hrať a ísť von na prechádzku. Psí senior však zväčša zvuky ignoruje a pokojne si odfukuje ďalej. A vy si môžete oddýchnuť spolu s ním.

#5 – Ocenia pokojné chvíle

Zatiaľčo mladé psy vonku v parku všetko čuchajú, behajú hore-dolu, naháňajú sa alebo chcú aportovať, staršie psy si pokojne vykračujú a užívajú si každý okamich života. A pravdepodobne ostanú radšej pri vás, akoby mali ísť naháňať cudzieho psa. Jednoducho majú radi svoj kľud a nepotrebujú sa zbytočne rozrušovať.

#6 – Trpezlivý spoločník

Starší pes na vás vždy pokojne počká. Keďže sám je už možno trochu pomalší, nebude mu vadiť, ak vám bude niečo trvať dlhšie a vydrží.

#7 – Verný pes

Vraj, čím je pes starší, tým je vernejší svojmu pánovi. Psí senior vás nikdy neopustí, nech sa už deje čokoľvek.

#8 – Elegantný vzhľad

Postriebrená srsť dodá vášmu starému psovi neskutočne elegantný a vážený vzhľad.

#9 – Vďačný kamarát

Psí seniori sú vďačný za každú trochu lásky, ktorá sa im dostane. A to najmä vtedy, ak na milujúcu rodinu dlho čakali v útulku.

#10 – Ideálny spoločník pre starších ľudí

Starší ľudia už väčšinou nevládzu behať za mladým psom a venovať mu toľko energie koľko by potreboval. Starý pes je pre takýchto ľudí naozaj ideálny spoločník. Seniori s ním vedia tráviť čas adekvátne k ich veku.

Komentáre

komentárov