Home ZDRAVIE 10 príznakov, že svojho psa kŕmite nesprávnou stravou

10 príznakov, že svojho psa kŕmite nesprávnou stravou

19071
0

Keď príde na kŕmenie psa, máte na výber obrovské množstvo rôznych značiek granúl, ale i iné spôsoby stravovania, ako napríklad varená či surová strava. Tentokrát sa však budeme zaoberať najmä granulami. Aj tá najlepšia značka suchého krmiva pre psy nemusí sadnúť práve vášmu miláčikovi. Preto je dôležité všímať si či sa niečo nezmenilo na vašom psíkovi po tom, čo ste prešli na novú značku krmiva. Prečítajte si týchto 10 príznakov, ktoré môžu znamenať to, že vášmu psovi nesadlo jedlo, ktorým ho kŕmite.

1. Problémy s trávením

Častá hnačka alebo zápcha môžu byť signálom, že jedlo, ktoré svojmu psovi dávate nie je pre neho vhodné.

2. Nadúvanie

Síce aj psy si zvyknú uľaviť, ale malo by to ostať v medziach normy. Ak pes začne vypúšťať plyny príliš často alebo budú extrémne zapáchať, znamená to, že jeho trávenie nepracuje úplne správne a je možné, že mu nevyhovuje strava.

3. Škrabanie

Psy sa občas škrabú a to je normálne. Ak si však všimnete, že sa váš pes škriabe čoraz častejšie, existuje možnosť, že má alergiu na niektoré zložky potravy.

4. Zmena váhy

Priberanie alebo chudnutie – oba prípady môžu súvisieť s nesprávnou stravou a s nevyváženým pomerom zložiek v granuliach.

5. Problémy s ušami

Má váš pes neustále problémy s ušami? Vyskúšali ste už úplne všetko a nič nepomáha? Aj toto pravdepodobne súvisí s potravinovou alergiou. Túto možnosť by ste mali navrhnúť svojmu veterinárovi a v prípade, že sa to potvrdí, zmeniť stravu.

6. Zvracanie

Ak je váš pes po každom jedle akýsi nevládny, akoby ho niečo ťažilo alebo nebodaj zvracia, je možné, že mu nesedí krmivo, ktoré mu dávate a je na čase zmeniť ho.

7. Málo energie

Po zmene granúl má váš pes menej energie? Možno vyzerá unavene a nechce sa mu toľko behať za loptičkou ako kedysi? Môže to byť spôsobené nesprávnym zložením granúl, kvôli čomu nemá potrebnú výživu a teda ani energiu.

8. Zlé správanie

Hovorí sa, že láska prechádza cez žalúdok a u psov to jednoznačne platí. Preto ak nie sú uspokojené ich chute alebo ich granule dosť nezasýtia, môže sa stať, že sa zmení ich správanie. Nespokojné bruško ich môže doviesť až k tomu, že vám budú kradnúť jedlo z taniera, hoci to doteraz nerobili.

9. Strata chuti do jedla

Zjedol váš pes doteraz všetko, čo ste mu dali? Ak s tým zrazu prestal a odmieta svoje jedlo zjesť, môže to súvisieť práve s tým, že mu spôsobuje zažívacie ťažkosti.

10. Pažravosť

Prehnaná pažravosť tiež môže byť symptómom toho, že váš pes nedostáva potrebné živiny. Stále vyzerá hladný, aj keď zjedol plnú misku. Chyba bude pravdepodobne v zložení granúl.

Ak ste sa u svojho psa stretli s niektorým z týchto príznakov alebo aj s viacerými naraz, navštívte najprv svojho veterinára a konzultujte tieto problémy s ním. Príčina totiž môže byť v nesprávnej strave, ale môže sa jednať aj o závažnejšie choroby. Ak vám veterinár potvrdí, že sa jedná o problémy so stravou, nebojte sa zmeniť značku granúl alebo prejsť na iný spôsob stravovania. Váš pes vám bude určite vďačný.

Komentáre

komentárov

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here