Úvod TIPY A RADY 12 skvelých tipov, ktoré môžete využiť pri starostlivosti o psa

12 skvelých tipov, ktoré môžete využiť pri starostlivosti o psa

2726
0

Mnohí majitelia psov prišli na rôzne spôsoby ako si dopomôcť pri starostlivosti o psa. To, čo niekomu možno príde ako zvláštny nápad, psíčkari využívajú vo svoj prospech a pomáhajú si tak zjednodušiť každodennú starostlivosť o svojho miláčika. Prečítajte si týchto 12 úžasných tipov, ktoré vám pri starostlivosti o psíka určite pomôžu.

#1 – Použite držiak do sprchy na drobnosti pre psíka

Je jednoduchšie, ak máte všetky veci pre psa na jednom mieste. A na to je priam ako stvorený držiak do sprchy. Zavesiť ho môžete napríklad na chodbu a dať doňho psie pamlsky, kozmetiku alebo lieky pre vášho miláčika. Všetko budete mať pekne po ruke a už sa vám nestane, že budete musieť čosi hľadať po celom dome.

#2 – Na odstránenie psích chlpov použite stierku na okná

Koberce môžete vysávať koľko chcete, aj tak na nich ostanú nejaké tie psie chlpy. Ak sa ich chcete zbaviť úplne, máme pre vás riešenie. Prejdite po koberci obyčajnou stierkou a uvidíte, ako vám chlpy z koberca len tak zmiznú. Úžasné, však?

#3 – Miesto čistenia zubov kefkou, dajte pastu na žuvaciu hračku

Nie každý psík znesie čistenie zubov. Ak máte takéhoto psa, máme pre vás riešenie. Dajte zubnú pastu (vhodnú pre psy) na žuvaciu kosť či inú žuvaciu hračku a dajte ju vášmu psovi. Psík sa zahrá a zároveň si aj očistí aj zuby.

#4 – Dajte psovi do jedla petržlenovú vňať, aby mal svieži dych

Niektorým psom naozaj páchne z tlamy. Na svieži dych je skvelé dať psovi do jedla trochu čerstvo nasekanej petržlenovej vňate. Je zdravá a psíkovi po nej bude pekne voňať papuľka. Skúste to a uvidíte.

#5 – Ak je váš pes príliš pažravý, dajte mu do misky s jedlom loptičku

Síce existujú špeciálne misky pre pažravcov, ktoré ich spomaľujú pri jedle, avšak načo vyhadzovať peniaze za novú misku? Stačí ak do obyčajnej misky s jedlom hodíte tenisovú loptičku. Psíkovi bude zavadzať a tak nebude schopný hltať svoju potravu tak ako predtým. Rýchle hltanie jedla môže psovi spôsobiť zdravotné problémy a tak je tento jednoduchý tip naozaj dobrou a užitočnou radou pre psíčkarov, ktorí majú pažravých miláčikov.

#6 – Chorému psíkovi pomôže kurací vývar

Niektoré psy keď sú choré, odmietajú piť vodu. Dehydratácia by však ich stav mohla ešte zhoršiť. V takomto prípade je dobré pripraviť psovi kurací vývar s malou štipkou soli. Voňavý vývar psík určite neodmietne. Bude mu chutiť a navyše do seba dostane aspoň trochu tekutín.

#7 – Vytvorte si miesto na potreby na venčenie

Ak máte viac psov, určite sa vám bude hodiť vešiak, polička či šuflík, kam budete môcť dať všetky potreby na venčenie. Vytvorte si také miesto a odložte si tam všetky obojky, vodítka, pamlsky aj vrecúška na výkaly. Takúto poličku či vešiak si potom môžete dozdobiť obrázkami vašich psíkov alebo vtipnými nálepkami. Všetky venčiarske potreby budete mať pekne na jednom mieste a keď pôjdete na prechádzku, nebudete ich musieť hľadať.

#8 – Používajte smetiaky na plienky v prípade, že váš pes urobí kôpku vo vnútri

Stáva sa to šteniatkam a občas aj dospelákom, že vo vnútri vykonajú veľkú potrebu. Vyhodiť túto smradľavú kôpku do koša však nie je dobrý nápad, pretože pach výkalov sa bude vašim bytom šíriť aj naďalej. Smetiaky na detské plienky sú však skvelým riešením. Sú malé a majú „vrchnák“, takže smrad ostane len vo vnútri koša.

#9 – Počas zimy dávajte psovi na labky vazelínu

Sneh a ľad môže ublížiť labkám vášho psíka. Aby ste ho uchránili, namažte mu pred prechádzkou packy vazelínou a ochránite ho tak pred nepríjemnými poraneniami spôsobenými mrazom.

#10 – Počas búrky dajte na psa antistatické obrúsky do sušičky

Nie len samotné búrky sú pre niektoré psy desivé. Aj statická elektrina môže spôsobiť psovi nepríjemnosti. Dajte počas búrky na psa zopár antistatických obrúskov, ktoré sa zvyknú dávať do sušičky na prádlo a uvidíte, že sa bude cítiť omnoho lepšie.

#11 – Na uštipnutie včelou použite sódu bikarbónu

Rozmiešajte sódu bikarbónu s trochou vody, aby ste vytvorili akúsi pastu, ktorú potom naneste na ranu po včele či inom bodavom hmyze. Sóda bikarbóna pomôže psíkovi uľaviť od bolesti a taktiež zmierni zápal. Ak sa vám nepodarilo odstrániť žihadlo po včele, pretože je moc hlboko, sóda bikarbóna vám ho vytlačí na povrch a vy ho môžete jednoducho vytiahnuť.

#12 – Tekvica pomôže ukľudniť podráždený žalúdok vášho psíka

Surová aj konzervovaná tekvica (nie sladená) pomôže vášmu psíkovi dať do poriadku rozladený tráviaci trakt. Či už má váš psík hnačku alebo zápchu, tekvica je dobrá na oboje a pomôže vášmu psovi cítiť sa lepšie.

#13 – Bonusový tip

Pripravili sme pre vás aj bonusový tip, vyskúšajte ho: starý matrac ako pelech pre domácich miláčikov.

Komentáre

komentárov