Home PLEMENÁ 15 plemien psov, ktoré potrebujú veľa pohybu

15 plemien psov, ktoré potrebujú veľa pohybu

16026
0

Dôvodov prečo ľudia dávajú psíkov do útulku je nespočetne veľa. Jedným z nich je aj to, že nedokázali odhadnúť, koľko času mu dokážu a môžu venovať alebo nezvládajú jeho energiu či silu. Keby si každý uvedomil, že aj psy sú rozdielnych pováh a potrebujú rôzny prístup, bolo by ich tam pravdepodobne oveľa menej. Predstavíme Vám niekoľko plemien, ktoré sú vhodné najmä k veľmi aktívnym ľuďom a ktoré potrebujú veľa pohybu.

Border kólia

Toto plemeno bez tlačítka “OFF” je typickým pracantom. Bude v pohybe od svitu do mrku a určite to nie je pes vhodný domov na gauč. Pokiaľ beháte maratón bude Vám určite vynikajúcim spoločníkom.

Vyžla

Ak si zaobstaráte vyžlu môžete očakávať hodinové prechádzky a nezničíte ju. Je to poľovný pes, ktorý dokáže zver naháňať aj dve hodiny a stále bude vládať.

Sibírsky husky

Sto kilometrov bez prestávky? Áno, toto plemeno je určené na beh v záprahu a prechádzka na 5 minút okolo domu, aby vykonal potrebu jednoducho nestačí.

Aljašský malamut

Rovnako ako husky, aj toto plemeno bolo vyšľachtené, aby bežalo. Sú zrodení na prekonávanie vzdialeností a ich vytrvalosť by sme im mohli závidieť. Iba dvor im nestačí na to, aby sa unavili.

Bretónsky prepeličiar

Plemeno vyšľachtené primárne na lov vtáctva. Je teda jasné, že jeho vytrvalosť, rýchlosť a láska k lovu Vás donútia k dlhým prechádzkam.

Americký foxteriér

Teriér, ktorý bude líšku naháňať po krajine celučký deň bez prestávky. Sú náročnejší na výcvik práve preto, že chcú sledovať každú stopu, na ktorú narazia. Najlepšie, čo môžete urobiť je začať robiť field trial, aby sa vyčerpali.

Austrálsky ovčiarsky pes

Pracovné plemeno, ktoré je veľmi ťažko unaviť. Sú vhodní na agility, beh a hádzanie napríklad lietajúceho taniera. Ak ste mu neposkytli dostatok pohybu, určite Vás na to upozorní a bude na Vás štekať, až pokiaľ znovu nezačnete hru.

Dalmatínec

Toto plemeno je charakterizované ako aktívne, privlastňovacie, veľmi vytrvalé, rýchle a inteligentné. S kľudom dokážu konkurovať koňovi v cvale.

Russel teriér

Obrovský kus energie. Tak by sme mohli toto plemeno premenovať. Sú ale aj veľmi inteligentní, preto je potrebné udržiavať aj jeho inteligenčnú stránku, nielen telo, aby boli v rovnováhe a vyhli sa tak problémom.

Weimarský stavač

Atletický pes milujúci rýchlosť a beh krajinou. Stačí veľa pohybu, tréningu agility a bude spokojný.

Mini americký ovčiarsky pes

Toto plemeno bolo vyšľachtené v 60-tych rokoch. Napriek svojej veľkosti (alebo malosti) majú obrovskú osobnosť a rovnako aj obrovské množstvo energie.

Basenji

Pes, ktorý nešteká, ale zato bude s vervou naháňať všetko, čo sa pohne. Preto sa treba mať na pozore a dopriať mu čo najviac pohybu.

Modrý gaskónsky durič

Osvalený ale elegantný pes. Ak si užívate nočnú aktivitu, sú pre Vás stvorení.

Shetlandský ovčiarsky pes

Existuje veľa odrôd z tohto plemena, ale šeltia po pracovných rodičoch bude určite klbko energie, ktorú sa budete musieť naučiť zvládnuť.

Doberman

Elegantný pes oplývajúci neuveriteľnou rýchlosťou a vytrvalosťou. Ak sa rozhodnete pre toto plemeno mali by ste ho vedieť zamestnať, aby sa nenudil, inak Vám hrozia problémy.

Komentáre

komentárov

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here