Home TIPY A RADY 3 rady ako si naplánovať cestu do zahraničia so psom

3 rady ako si naplánovať cestu do zahraničia so psom

0
3 rady ako si naplánovať cestu do zahraničia so psom

Plánujete cestovať do zahraničia a nechcete svojho štvornohého miláčika nechať doma? V dnešnej dobe to nie je žiadny problém. Je však dôležité si takúto cestu dobre naplánovať. Preto vám prinášame pár užitočných rád, ktoré pri cestovaní do zahraničia so psom určite oceníte.

1. Nezabudnite na doklady

Je veľmi dôležité, aby ste mali so sebou doklad o zdravotnom stave vášho psa. Na tento účel slúži zvierací pas. Pas musí obsahovať osobné údaje o vás (majiteľovi psa), taktiež aj o psovi (meno, rasa, dátum narodenia, fotka…) a informácie o vakcináciách. Okrem iného, musí byť pes aj začipovaný. Nezabudnite na to, že každá krajina má aj svoje vlastné špecifické pravidlá, čo sa cestovania so psom týka. Preto by ste si o danej krajine, do ktorej sa chystáte mali niečo vopred zistiť.

2. Zistite, aké sú možnosti dopravy

Ak sa chystáte cestovať lietadlom, vezmite do úvahy, že každá letecká spoločnosť má svoje  vlastné pravidlá pre cestovanie so zvieraťom. Niektoré spoločnosti povoľujú, aby pes mohol byť s majiteľom v časti pre pasažierov. Avšak v priebehu jedného letu tam môže byť len obmedzený počet psov, preto je dôležité si miesto pre psa zarezervovať. Vezmite so sebou skladaciu klietku alebo pelech, aby si váš pes mohol pokojne ľahnúť a počas letu oddychovať.

V prípade, že váš pes bude musieť cestovať v batožinovom priestore, zaobstarajte si väčšiu klietku, v ktorej sa pes bude môcť posadiť či otočiť. Na klietku pripevnite štítok s vašimi kontaktnými údajmi. Do klietky psovi môžete dať obľúbenú hračku, aby mal pri sebe niečo, čo dobre pozná a môže sa s tým zabaviť. Po ruke majte fotku psíka, pre prípad, že by sa stratil.

3. Naplánujte si aktivity

Bez ohľadu na to, akého plemena je váš pes, ocení ak sa mu počas dlhého a nudného letu postaráte o zábavu. Ešte pred cetou na letisko svojho psa poriadne vyčerpajte dlhou prechádzkou alebo behom. Pes bude potom počas letu unavený a miesto zbytočného stresovania či vymýšľania neplechy bude spať. Najlepšie je naplánovať si priamy let do vami určenej destinácie. Ak však predsalen budete musieť prestupovať, opýtajte sa personálu na letisku, kde sa môžete so svojím psom poprechádzať. Opäť sa mu poriadne povenujte, zahrajte sa s ním, nechajte ho vybehať sa, aby bol pri ďaľšom lete pokojný.

Medzinárodné cestovanie so psom sa zdá únavnejšie ako v skutočnosti je. Existuje množstvo destinácií, ktoré sú zhovievavé voči psíčkarom. Tak neváhajte a navštívte ich aj so svojím chlpatým kamarátom.

Komentáre

komentárov

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here