Úvod TIPY A RADY 4 veci, ktoré majitelia malých psov musia neustále počúvať

4 veci, ktoré majitelia malých psov musia neustále počúvať

2279
0

Medzi milovníkmi psov sa nájdu aj odporcovia určitých plemien. Minule sme vám priniesli článok 7 vecí, ktoré majitelia Pitbullov neustále počúvajú a majú toho už dosť! Dnes je tu podobný článok, akurát že sa týka majiteľov malých plemien. Niektorí ľudia totižto zvyknú mať narážky aj na malé psy a to častokrát len z jednej či dvoch zlých skúseností. V podstate sa dá povedať, že medzi odporcami „bojových“ plemien a odporcami malých psov nie je rozdiel. Obe skupiny odsudzujú určité rasy kvôli zlej mienky či nedostatku informácií o danej rase. Prečítajte si tieto najčastejšie narážky na malé psy a nejaké tie argumenty k nim.

#1 – „To nie je skutočný pes“

Ale je. Aj napriek tomu, že mnohí ľudia malé psy s obľubou nazývajú potkany či rohožky. Každý pes je pes, bez ohľadu na jeho veľkosť. A ten kto tomu neverí, by si mal zopakovať prírodopis na základnej škole.

#2 – „Malé psy sú tak otravné a uštekané“

Každý pes môže byť otravný a uštekaný ak je nesprávne vychovaný. Netýka sa to len malých psov.

#3 – „Máte malého psa? To si rovno môžete zaobstarať mačku“

Možno sa to niekomu nezdá, avšak mačky a psy sú dosť odlišné tvory. A prečo by si milovník psov mal kúpiť mačku?

#4 – „Malé psy sa nedajú vycvičiť“

Malé psy sú rovnako cvičiteľné ako aj veľké. Samozrejme, každé plemeno má určitú predispozíciu na niečo iné, ale základné povely sa dajú naučiť každého psa. Ak sa nedajú, problém bude pravdepodobne v prístupe majiteľa.

Nech už máte psa veľkého či malého, dlhosrstého či krátkosrstého, mladého alebo starého, zamyslite sa. Pes je v prvom rade odrazom vás, vášho správania a vašej výchovy. Tvrdiť o hociktorom plemene, že je zlé, lebo je malé či „bojové“ je nezmysel. Zlý pes môže vzniknúť zo zlej výchovy. Plemeno psa nerobí zlým.

Komentáre

komentárov