Úvod TIPY A RADY 5 dôvodov, prečo by ste mali so svojim psom podstúpiť výcvik

5 dôvodov, prečo by ste mali so svojim psom podstúpiť výcvik

5826
0

Každý pes by mal byť vychovaný a dostať aspoň základný výcvik. Mnohí majitelia si však myslia, že ich pes to nepotrebuje, lebo je dobrý aj bez toho, prípadne sa im nechce investovať čas a peniaze. Je však veľmi veľa dôvodov, pre ktoré by ste sa mali rozhodnúť a podstúpiť výcvik. Či už je to výcvik skupinový alebo individuálny, Vám aj Vášmu psovi to iba prospeje.

Aké sú teda tie prospešné dôvody? Čítajte ďalej.

Tvoríte si puto

Výcvik je zábava. Ale to najdôležitejšie čo pri ňom získate, je puto, ktoré si vytvoríte si svojim psom. Budete sa učiť pracovať spolu, zabávať spolu, stanete sa každý súčasťou toho druhého. Ak položíte cvičiteľovi otázku, čo na výcviku je také krásne, isto Vám odpovie, že puto, ktoré si dokážete vytvoriť so psom, je to, ktoré Vám dá najviac v živote.

Zoznámte sa s rovnako zmýšľajúcimi ľuďmi

Vaši známi Vám nerozumejú, lebo ste psíčkar? Lebo ste ochotní vstávať ráno, ísť von so psom v čase aj nečase? Verte, že v rámci výcviku sa zoznámite s rovnako šialenými ľuďmi ako ste vy. Áno, možno stretnete ľudí, ktorá sa Vám nebudú páčiť, ale tiež je možné, že stretnete niekoho, kto sa stane Vašim priateľom na celý život. Či už by ste potrebovali pomoc so správaním psa, jeho zdravím, môžete si byť istý, že práve tu nájdete ľudí ochotných Vás vypočuť a pomôcť. A buďte si istý, že títo ľudia, za to nič čakať nebudú.

Byť dobrým obyvateľom

Psy bez základov správania sú postrachom všetkých obyvateľov. Ak sa na Vás spoza rohu vyrúti štekajúca guľa, určite Vám nebude všetko jedno. Tak prečo by sa tak mal správať aj Váš pes? Ani Vy predsa nechcete žiť s neposlušným monštrom, ktoré likviduje čo sa mu pod labky dostane, skáče, olizuje, v horšom prípade hryzie. Vy ste za psa zodpovední a preto by ste ho mali vychovať tak, aby aj vo Vašom okolí Vás a Vášho psa mali radi a neohrozili ste tak bezproblémové spolunažívanie. Ak si doprajete čas a svojho psa vychováte ako sa patrí, určite sa s Vami budú susedia oveľa radšej stretávať napríklad aj vo výťahu.

Okoreňte si život

Aj po zvládnutí základného výcviku je možné, že sa Váš pes bude nudiť ak bude stále robiť to isté. Aj rovnaká hračka každý deň omrzí. Tým, že sa pridáte k novým skupinám spoznáte nových ľudí, ktorí Vám možno ukážu, ako pracovať so psom a cvičiť aj to, o čom ste možno ešte ani len nepočuli. A Vy a Váš pes budete stále pracovať na nových veciach, zlepšovať správanie. Berte to tak, že si idete užiť zábavu a zrelaxovať sa.

Učte sa novým veciam

Mnoho psíčkarov si myslí, že keď ukončia základný výcvik svojho prvého psa, vedia už všetko. O výcviku, o svojom psovi. V rozdielnych triedach a obtiažnostiach výcviku však nastáva tá pravá sranda. Začnete sa učiť iné veci, naučíte sa ako najlepšie pracovať so svojim psom na nových veciach, ako porozumieť svojmu psovi. To, že sa budete učiť stále nové a nové veci spraví z výcviku zábavu. A táto zábava sa nemusí skončiť nikdy. Vždy je niečo nové, čo sa môžete učiť a čo môžete učiť Vášho psa.

Komentáre

komentárov