Home TIPY A RADY 5 dôvodov, prečo je prospešné deliť sa o posteľ so psom

5 dôvodov, prečo je prospešné deliť sa o posteľ so psom

38678
0

Veľa psíčkarov dovolí svojim miláčikom spať v posteli a snažia sa pritom nájsť dobrú výhovorku, prečo tak robia. Nie je to však nutné. Psy sú skvelí spoločníci a ich prítomnosť v posteli môže byť pre vás dokonca prospešná. Prečítajte si týchto 5 dôvodov, prečo je v poriadku dovoliť psovi spať v noci pri vás.

1. Psy vás zbavia úzkosti

Psy sú známe tým, že dokážu ľudí zbavovať stresu a úzkosti. Dôkazom toho sú terapeutické psy, ktoré navštevujú ľudí s ťažkými poruchami úzkosti. Zbavujú ľudí strachu ísť von a pomáhajú im žiť svoj život naplno. Taktiež im v noci pomáhajú, aby boli pokojní a oddýchli si. Spanie so psom v posteli vás upokojí a pomôže vám lepšie spať.

2. Psy vám dávajú pocit bezpečia

Jedným z nahlavnejších dôvodov, prečo ľudia dovolia spať psom v posteli je ten, že sa cítia bezpečnejšie. Je jedno či je váš pes vycvičený na stráženie alebo vám len štekotom oznámi možné nebezpečenstvo. Všetko, čo potrebujete je pes, ktorý bude spať pri vás. Pocit bezpečia vám zlepší kvalitu spánku.

3. Psy to milujú

Psy sa radi nechajú rozmaznávať. Netreba to preháňať, ale ak psovi dovolíte vliezť vám do postele, bude radosťou bez seba. Rovnako ako vy aj on sa bude cítiť bezpečnejšie a pohodlnejšie.

4. Psy sú teplé a mäkké

Perina aj vankúše sú síce fajn, ale nič vás v chladnú noc nezohreje lepšie, ako váš chlpatý miláčik. Veľa psíčkarov spí so psami práve z toho dôvodu, že ich v noci psy zohrievajú. Dokonca aj malý pes pritúlený ku vám vás môže dokonale zohriať a spríjemniť vám tak spánok.

5. Psy sú liekom na depresiu

Tak ako vás psy môžu zbaviť úzkosti, tak vás môžu zbaviť aj príznakov depresie. Psy vás bezpodmienečne milujú a už len ich prítomnosť vám pomôže cítiť sa lepšie. Je jedno či máte ťažkú depresiu alebo ste len smutný, keď si k sebe pritúlite svojho chlpáča, bude vám fajn a bude sa vám omnoho lepšie spať.

Komentáre

komentárov

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here