Home TIPY A RADY 5 rád, aby Váš pes prežil letné horúčavy v poriadku

5 rád, aby Váš pes prežil letné horúčavy v poriadku

6407
0

Poznáte tie dni keď je tak teplo, že ani muchám sa nechce lietať? Ľudia by sa najradšej vyzliekli, ale ani to by nepomohlo. A čo psy? Tí sa vyzliecť nemôžu a teplotu vnímajú oveľa intenzívnejšie ako my. Potia sa iba jazykom a labkami, čo je veľmi malá plocha. Preto si hľadajú čo najstudenšie miesta na oddych. Hoci dnes už ľudia vedia, že nechať psa v rozhorúčenom aute sa rovná jeho smrti, stále pribúda takýchto prípadov.

Ako teda Vášmu psovi spríjemníte horúce letné dni a zabránite zdravotným problémom z tepla? Nech sa páči. Ponúkame pár rád ako na to.

Naplánujte si aktivity

Že sa o rozvoj psa treba starať celoročne, je každému jasné. Treba rozvíjať jeho mentálnu a fyzickú stránku. V lete si aktivity naplánujte do skorých ranných a neskorších večerných hodín, keď slniečko už tak prudko nepáli. Prechádzka na pravé poludnie pod páliacim slnkom môže byť pre Vášho psa veľmi nebezpečná.

Srsť

Psíky sú rozmanité. Niektoré osrstené, niektoré majú dokonca hustú dvojitú srsť. A niektoré sú bezsrsté. A práve tým sa teplota tela počas horúčav zvyšuje viac ako osrsteným. Treba im kožu natierať opaľovacím krémom, samozrejme vhodným pre zvieratá. Každopádne, sledujte signály psa. Ak zbadáte, že má snahu nájsť akýkoľvek tieň, vezmite ho tam a snažte sa ho udržať dostatočne hydratovaného.

Použite fantáziu

Malý bazén v tieni pod stromom určite ocení každý pes. Keďže sa chladia odspodu, je dôležité schladiť najprv labky a brucho a potom môžete použiť akúkoľvek vlhkú vreckovku alebo uteráčik a uviazať ho psíkovi okolo krku alebo položiť na chrbát.

Iné metódy ochladzovania

Ak pes opovrhuje akoukoľvek formou vody a do bazéna ho nedostanete, možno mu postačí jama vykopaná na záhrade. Nechajte ho v nej odpočívať. Je to pre neho spôsob ako sa výrazne ochladiť. Ďalšou možnosťou je umiestniť vedierko ľadu pred ventilátor. Je to skoro ako klimatizácia.

Hydratácia, hydratácia a ešte raz hydratácia

V horúčavách psy vypijú tri krát väčšie množstvo vody ako za bežných dní.  Umiestnite preto nejaké misky s vodou navyše. Zvýšený príjem tekutín pomáha psovi regulovať teplotu tela.

 

Komentáre

komentárov

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here