Home TIPY A RADY 5 spôsobov, ako urobiť bazén bezpečnejším pre vášho psa

5 spôsobov, ako urobiť bazén bezpečnejším pre vášho psa

754
0
Bazén

Ak vlastníte bazén, mali by ste prijať opatrenia na zaistenie bezpečnosti tých, ktorí v ňom plávajú. Ani bezpečnosť Vášho psa nie je výnimkou. Je potrebné, aby ste poznali plávacie schopnosti Vášho psa, aby ste mali vždy po ruke bezpečnostné vybavenie a aby ste vedeli, čo robiť v prípade núdze. Prečítajte si 5 spôsobov, ako urobiť bazén bezpečnejším pre vášho psa.

Zistite, či Váš pes je plávajúce plemeno

Nie všetky psy sú plavcami od prírody. Zatiaľ čo pre niektoré plemená psov je plávanie prirodzené, iné nemajú fyzické predpoklady byť dobrými plavcami. Napríklad zlaté retrívre sú výbornými plavcami kvôli podlhovastej papuli, labám a vodoodpudivému osrsteniu. Naopak, francúzsky buldoček má plochý ňufák, krátke nohy a hmotnostne nevyváženú stavbu tela, čo spôsobuje, že nedokáže udržať hlavu nad hladinou vody.

Venujte špeciálnu pozornosť starším psom

Aj keď je Váš pes plemeno obľubujúce plávanie, všetky psy potrebujú viac pozornosti, keď zostarnú. Staršie psy sú náchylnejšie na rozvoj zdravotných problémov, ako je artritída, strata zraku, záchvaty a iné zdravotné problémy, ktoré by mohli ovplyvniť ich plávacie schopnosti. Najlepší spôsob, ako zistiť, či váš pes je dosť zdravý na to, aby mohol plávať je konzultovať jeho stav s veterinárom.

Investujte do záchrannej vesty pre psa

Len preto, že Váš pes je starší alebo prirodzene neplávajúce plemeno, to neznamená, že nemôže zažívať radosť z kúpania sa v bazéne. Pre psov, ktorí nemajú fyzické a zdravotné predpoklady na plávanie, je záchranná vesta ideálne riešenie. S vestou ostane pes stále na hladine a dostatočne viditeľný. Majte však na pamäti, že záchranná vesta nie je úplne všestranné riešenie, a preto by ste svojho psa nikdy nemali nechávať samého v bazéne.

Naučte sa, čo robiť v naliehavom prípade

Ak sa Váš pes niekedy dostane do situácie, kde mu hrozí utopenie, budete radi ak budete ovládať kardiopulmonálnu resuscitáciu (KPR) pre psov. Na základe veľkosti Vášho psa to môže vyžadovať rôzne metódy KPR. Ako správne poskytnút psovi  kardiopulmonálnu resuscitáciu sa dočítate v článku KPR pre psov.

Znížte množstvo chlóru v bazéne

Nosy, uši a oči psov sú oveľa citlivejšie ako zmyslové orgány ľudí, najmä pokiaľ ide o podráždenie chlórom. Škodlivý zápach chlóru a páliace červené oči sú ešte výraznejšie pre zmysly psa. Okrem toho, ak váš pes zvykne piť vodu z toalety, pravdepodobne bude piť aj vodu z bazéna. Vysoké hladiny chlóru môžu byť pre psov veľmi nebezpečné.

Zdroj: clearcomfort.com

Komentáre

komentárov