Úvod TIPY A RADY 5 tipov ako úspešne zvládnuť cestovanie so psom

5 tipov ako úspešne zvládnuť cestovanie so psom

4766
0

Ak máte doma psa, ktorému cestovanie autom nerobí žiadny problém, tak máte šťastie. Pre tých menej šťastných tu máme niekoľko tipov, ako cestovanie sebe i psovi spríjemniť. Koniec-koncov, ak je nervózny majiteľ, tak je norvózny aj pes. Opačne to samozrejme platí tiež. Prečítajte si tieto rady a sami posúďte či boli účinné.

1. Vezmite so sebou psíkovu deku či pelech

Veľmi dôležité je nájsť v aute bezpečné miesto, kde sa psovi bude pohodlne ležať. Na to miesto potom treba dať psíkovu obľúbenú deku, vankúš alebo pelech. Ak je pes zvyknutý na klietku a cíti sa v nej pohodlne, môžete ju dať do auta, vložiť do nej pár hračiek a zavrieť psa do klietky.

2. Proti nevoľnosti pomôže tekvica

Niektoré psy v strese môžu mať hnačku alebo zvracať. Tekvica je ako stvorená na tieto prípady. Upokojí rozrušené brušká, uvoľní zápchu ba dokonca zastaví hnačku. A môžete kľudne použiť aj zaváranú tekvicu v konzerve, nie však sladenú. Pripravte si do sáčkov menšie porcie a keď budete vidieť, že je vášmu psovi zle, ponúknite mu kúsok a uvidíte ako sa mu uľaví.

3. Zaobstarajte ukľudňovacie prostriedky pre psa

Na trhu existuje mnoho „ukľudňovákov“ na prírodnej báze. Nájdete ich vo forme tabliet i v tekutej forme. Sú z byliniek a špeciálne vytvorené práve pre psy. Ich cieľom je ukľudniť vystresovaného psa, nie ho uspať. Taktiež môžete svojmu psovi uvariť harmančekový čaj a po ceste mu z neho dať napiť. Veľmi účinným ukľudňovacím prostriedkom je aj levanduľový olej. Ten môžete naniesť psovi na zadnú časť hlavy (medzi uši). Robí sa to tak preto, aby pes nemohol olej zlízať. Intenzívna vôňa levandule postupne psa ukľudní.

4. Nezabudnite na čerstvú vodu

Pri cestovaní na dlhšie trate je dôležité so sebou zobrať cestovnú misku pre psa a vodu do fľaše. Hlavný dôvod je ten, že pes po ceste vysmädne. Okrem toho sa však pri zmene nadmorskej výšky mení aj tlak. Psovi, rovnako ako aj ľuďom, môže zaľahnúť v ušiach. Zatiaľčo nám pomáha na vyrovnanie tlaku zívanie či žuvačka, psovi pomôže ak sa napije vody.

5. Obľúbená hračka či pamlsky pomôžu tiež

Aby sa pes cítil čo najlepšie, potrebuje mať okolo seba čo najviac známych vecí. Obľúbený plyšák či pískacia loptička mu určite urobia radosť. A pokiaľ mu nie je zle od žalúdka, môžete mu cestovanie prikrášliť aj nejakým pamlskom.

Treba si uvodemiť, že každý pes znáša cestovanie inak. Niektorému na ukľudnenie postačí vlastná deka a hračky, iný bude potrebovať tabletky. Netreba sa však po prvých nezdarených pokusoch vzdávať. Pravidelne skúšajte spôsoby, ktoré na vášho psíka najviac fungujú a časom sami uvidíte zlepšenie. Budete sa potom pri cestovaní cítiť lepšie vy i váš pes.

Komentáre

komentárov