Home TIPY A RADY 6 znamení, že ste pripravený na druhého psa

6 znamení, že ste pripravený na druhého psa

7725
0

Ak si chcete zaobstarať druhého psíka, mali by ste sa zamyslieť či na to máte vhodné podmienky. Toto rozhodnutie by určite nemalo byť unáhlené, práve naopak, mali by ste nad tým poriadne pouvažovať. Dva psy síce prinášajú viac radosti, ale aj viac starostí. Prečítajte si tento článok a zistite či ste naozaj pripravený na druhého psa.

#1 – Všetci členovia rodiny s tým súhlasia

Ak sa rozhodnete, že by ste chceli ďalšieho psa, určite by ste sa mali opýtať členov vašej domácnosti či s tým súhlasia. Či už bývate s rodičmi, partnerom, spolubývajúcimi – mali by ste sa uistiť, že im ďalší pes nebude prekážať. Ak sú za, potom si nového psíka môžete bez problémov doviezť domov.

#2 – Máte na to priestor

Dva psy zaberú viac miesta ako jeden. Budete potrebovať dve vodítka, dve klietky, dva pelechy, dosť veľký byt alebo dom a taktiež aj dosť veľké auto. Samozrejme všetko závisí aj od veľkosti oboch psov. Ak máte jasno v tom, akú rasu chcete a máte aj dostatok priestoru, nič vám nebráni zaobstarať si druhého maznáčika.

#3 – Máte na to peniaze

Čím viac psov, tým viac výdavkov. Musíte im zaobstarať dvojnásobné množstvo krmiva, vaše výdavky u veterinára sa tiež znásobia. Ak si vypočítate výdavky na jedného psa, vynásobíte ich dvomi a ešte stále budete v pluse, tak sa môžete tešiť na ďalšieho psieho kamaráta.

#4 – Váš pes by chcel kamaráta

Psy sú svorkové tvory a niektoré by určite uvítali nového huňatého kamaráta na hranie. Sú však aj také psy, ktoré ostanú radšej jedináčikmi. Vy sami najlepšie poznáte svojho psa a tak viete či by chcel kamoša alebo nie. Ak je k iným psom priateľský a dobre s nimi vychádza, určite bude súhlasiť s novým členom rodiny.

#5 – Máte dostatok času

Pri dvoch psoch sa vám všetko zdvojnásobí. Nie len radosť, ale aj starosť. Dva psy si budú vyžadovať dvakrát toľko pozornosti a dvakrát toľko času. Budete mať čas s každým z nich sa zahrať? Budete mať čas oboch trénovať? A čo česanie a kúpanie? Ak ste si odpovedali na všetky otázky „áno“, potom ste pripravený mať druhého psa.

#6 – Váš pes je dobre vychovaný

Nie je to podmienka, ale rozhodne je to veľké plus ak je váš prvý pes dobre vychovaný. Ľahšie sa vám tak bude pracovať s dvoma psami, keď jeden už bude vedieť, čo po ňom vyžadujete. Navyše druhý psík sa od toho prvého môže čo-to priučiť. Ak spĺňate aj tento bod, už vám naozaj nič nestojí v ceste za vaším vytúženým druhým psíkom.

Komentáre

komentárov

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here