Úvod TIPY A RADY 7 dôvodov prečo vám pes zlepšuje zdravie

7 dôvodov prečo vám pes zlepšuje zdravie

8099
0

Pes a zdravie? Nesedí vám táto predstava? Veď váš miláčik celý deň prespí, váľa sa na kresle a najradšej žerie všetko, čo mu príde do cesty, nezáleží na tom či je to jedlé. Verte či nie, ale vlastniť psa má pre vás veľké zdravotné výhody. Ak sa rozhodujete či si zaobstarať psa, určite si prečítajte tento článok a nebudete ani sekundu váhať.

1. Cvičenie

Pravdepodobne si to neuvedomujete, ale pes vám dokonale precvičuje nohy. Podľa štúdie univerzity v Kanade je u majiteľov psov zvýšená pohybová aktivita a majú lepšie prekrvené nohy ako ľudia, ktorí psa nemajú. Majitelia psov totiž za týždeň chodia približne 300 minút, zatiaľ čo ľudia, ktorí nevlastnia psa iba niečo okolo 168 minút.

2. So psom k lepšej nálade

Pes je prírodným antidepresívom! Nie je to žiadnou novinkou. Pri hre s vašim miláčikom zabudnete na všetky starosti a uvoľníte sa. Zvýšite si tak isto hladinu serotonínu, oxytocínu a prolaktínu, ktoré sú pre zdravie veľmi prospešné.

3. Pes vám pomôže znížiť krvný tlak

Pri maznaní sa so psíkom si udržujete svoj tlak v stabilných hodnotách. Je nápomocný hlavne pri hypertenzii, keďže upokojuje a tým znižuje tlak. Je dokázané, že majitelia psov, ktorí trpia hypertenziou majú svoj tlak pod kontrolou.

4. Železná imunita

Obávate sa, že s príchodom psa do vašej domácnosti prinesiete aj množstvo bektérii? Vedeli ste však, že prirodzené psie baktérie zvyšujú vašu odolnosť voči ochoreniam? Práve baktérie, ktoré má na sebe váš pes vám vycibria imunitu. Majitelia psov sú odolnejší voči chorobám.

5. Pes môže vycítiť zníženú hladinu cukru v krvi

Pes dokonale cíti chemické procesy vo vašom tele a môže odhaliť zníženú hladinu cukru v krvi. Množstvo diabetikov po celom svete potvrdilo, že ich miláčik ich varoval keď cítil, že im cukor klesol a zabránil tak možným komplikáciám.

6. Psy pomáhajú pri diagnostikovaní rakoviny

Je pravdou, že nie každý pes to dokáže. Množstvo psov však vie včas pomôcť pri diagnostikovaní rakoviny tým, že ju vycíti a upozorňuje svojho majiteľa na to, že niečo nie je v poriadku. Množstvo vedcov sa zaoberá týmito schopnosťami a dospeli k záveru, že pri vzniku rakoviny ide o dlhodobé silné zmeny v organizme, ktoré psy cítia.

7. Socializácia

Keď pravidelne venčíte psa nevyhnete sa kontaktu s inými ľuďmi. Či sú to psíčkari alebo susedia, na prechádzke so psom sa dá vždy s niekým zoznámiť či porozprávať.

Komentáre

komentárov