Úvod ZDRAVIE 7 spôsobov, ako vyčistiť psovi zuby jednoducho a bez stresu

7 spôsobov, ako vyčistiť psovi zuby jednoducho a bez stresu

0
517

Je dôležité udržiavať zuby svojho psíka čisté a zdravé. Keď na nich vznikne zubný kameň a začnú sa kaziť, pomôcť môže len veterinár. Ten však musí psa uspať, aby mu mohol v pokoji zuby ošetriť. Anestézia je síce relatívne bezpečná, ale tiež má svoje riziká, najmä u starších psíkov. Preto je lepšie starať sa pravidelne o zúbky svojho chlpáča, aby takéto ošetrenia nemusel podstupovať príliš často.

Dobrým spôsobom starostlivosti o psí chrup je zubná kefka a špeciálna pasta pre psy. Niektorí chlpáči však zásadne odmietajú nechať si vyčistiť zuby a aj keď sa vám to napokon podarí, zbytočne ich tým vystresujete. Preto vám prinášame niekoľko spôsobov, ako vyčistiť psovi zuby bez problémov, ba dokonca tak, že sa mu to bude aj páčiť.

1. Zubný sprej

Pokiaľ dokážete aspoň na chvíľu otvoriť papuľu svojmu psovi, sprej na zuby bude pre vás dobrá voľba. Nielenže má príjemne mentolovú vôňu, ale zároveň bráni vzniku zubného povlaku a ničí baktérie, ktoré spôsobujú zápach z tlamy.

2. Prirodzená strava

Granule nie sú ideálnou potravou, pokiaľ chcete zuby svojho psa udržať zdravé. Naopak psy kŕmené surovou stravou majú zuby silnejšie a krajšie, pretože sú nútené ich používať na hryzenie mäsa a kostí. Prirodzená strava má však pre psy omnoho viac výhod. Dočítať sa o nich môžete na stránke Barfer.

3. Žuvacie hračky

Psie hračky slúžia nie len ako skvelá zábava, ale zároveň môžu pomôcť aj pri odstraňovaní zubného povlaku. Pri ich hryzení si psy dokážu pekne očistiť zúbky a netreba ich pritom do ničoho nútiť. Jednoducho si to užijú.

4. Surové kosti

Surové kosti sú pre psy zdrojom vápniku a ďalších minerálnych látok, sú súčasťou prirodzenej stravy a zároveň ich obhrýzanie je najprirodzenejší spôsob, akým si psy očistia zuby. Kosti na okusovanie však vždy treba prispôsobiť veľkosti a schopnostiam psa. Varené kosti psom nikdy nepodávajte, nakoľko sú tvrdšie, horšie stráviteľné a štepia sa na ostré kusy.

5. Čistiace obrúsky na zuby

Obrúsky na zuby sú zaujímavá vychytávka, ktorá vám umožní rýchlo a jednoducho očistiť zuby vášho chlpáča. Zotriete nimi povlak a keďže obsahujú výťažky z bylín, psíkovi bude príjemne voňať papuľka.

6. Pamlsky na okusovanie

Ak svojmu psovi nechcete dávať surové kosti a hračky ho moc nebavia, vyskúšajte pamlsky na okusovanie. Väčšinou sú to väčšie sušené maškrty, s ktorými sa váš havkáč dlho zabaví. Skúsiť môžete tiež jelenie parohy, ktoré obsahujú množstvo minerálov a zúbky tiež pekne očistia.

7. Dentálne tyčinky

Dentálne tyčinky sú určite všetkým psíčkarom dobre známe. Sú tiež dobrou voľbou, pokiaľ chcete zuby svojho psíka udržať čisté. Všímajte si však ich zloženie a vyberte pre svojho chlpáča čo najkvalitnejšie.

Zdroj: iheartdogs.com

Komentáre

komentárov