Home TIPY A RADY 8 letných radovánok, ktoré pozná každý psíčkar

8 letných radovánok, ktoré pozná každý psíčkar

6990
0

Konečne je tu slnečné a teplé leto. Mnoho ľudí i psov čakalo na toto krásne ročné obdobie, aby si spolu mohli užívať aktivity, ktoré sa dajú robiť len v lete. Prečítajte si týchto 8 najobľúbenejších aktivít psíčkarov a ich štvornohých kamarátov. Nájdete medzi nimi aj svoju obľúbenú činnosť?

#1 – Chutné jedlo na čerstvom vzduchu

Pekné počasie láka ľudí von a to aj v čase obeda. Väčšina reštaurácií má aj vonkajšiu terasu, kde si môžete vychutnať dobré jedlo a čerstvý vzduch zároveň. A keď do takejto reštaurácie môžete vziať aj svojho psíka, tak je to úplne perfektný zážitok. Niektoré dog-friendly reštaurácie dokonca ponúknu malú dobrôtku aj vášmu miláčikovi a zaiste aj misku s vodou. Takáto ponuka sa veru neodmieta.

#2 – Hračky a voda

V lete sa ani ľuďom, ani psom nechce venovať náročným aktivitám. Avšak nejako sa zabaviť treba. Na to sú ideálne špeciálne hračky do vody a bazén. Alebo zájsť k blízkemu jazeru. Väčšina psov vodu miluje a svoje hračky majú radi rovnako, ak nie ešte viac. Aportovanie do vody je úžasná zábava pri ktorej sa psík zabaví a zároveň ochladí. A vy si môžete samozrejme tiež zaplávať, takže si užijete krásne chvíle na slniečku a predsa vám nebude tak príšerne teplo.

#3 – Prechádzky pri západe slnka

Cez deň sú letné horúčavy neúnosné, podvečer je však ideálny čas na dlhú prechádzku. A s kým by bola prechádzka krajšie než s vaším psíkom? Keď už slnko zapadá a vzduch sa trochu ochladí môžete sa vybrať na pohodovú prechádzku alebo ak sa chcete udržiavať vo forme, tak si môžete aj zabehať. Váš pes určite ocení jedno i druhé. Hlavne, že bude môcť byť pri vás.

#4 – Starostlivosť o srsť

Na jar aj v lete je čas, kedy psy pĺznu viac než obvykle, pretože sa zbavujú starej zimnej srsti. V takomto období treba psíkovi dopomôcť a poriadne ho vyčesať. Pomôže to nie len jemu, ale ja vám, pretože trsy chlpov nebudú ostávať na vašom gauči, ale sa zachytia na kefu či hrebeň. V prípade, že máte psíka s vlasmi, ktorého treba strihať, tak je čas popremýšľať nad krátkym letným zostrihom. Zmena frizúry je v lete naozaj ideálna a to nie len z estetického hľadiska. S kratšou srsťou psíkovi nebude tak príšerné teplo.

#5 – Dock diving

Dock diving je úžasný letný šport pre psy, ktorý si zamiluje každý chlpáč, ktorý má rád vodu. Viac si o tejto zábavke môžete prečítať v článku: 3 športové aktivity, ktoré by ste mali so svojim psom vyskúšať.

#6 – Hadice a rozstrekovače

Nie každý má také šťastie, že má doma bazén alebo býva v blízkosti jazera. To však nevadí, pretože na osvieženie stačí hadica na polievanie alebo rozstrekovač. S takouto drobnosťou si so svojim psíkom užijete kopu zábavy a spríjemníte si tak dlhé letné dni.

#7 – Trénovanie vonku

Existuje veľa výcvikových stredísk, ktoré prevádzkujú tréningy vo vnútri (a to najmä v zime). V lete je najlepšie tráviť čo najviac času vonku, a preto by si ste určite mali navštíviť cvičiská, ktoré ponúkajú aj tréningy pod holým nebom. A ak so svojim chlpáčom nechcete chodiť na cvičisko, môžete ho potrénovať aj sami v rámci podvečernej prechádzky. Hlavne, aby ste boli čo najviac na čerstvom vzduchu.

#8 – Pláž a more

Niektorí psíčkari berú svoje psy na dovolenku so sebou. Títo šťastlivci majú potom možnosť užiť si horúci piesok na labkách, slanú vodu a príjemný prímorský vzduch. V prípade, že sa chystáte na dovolenku k moru aj so svojim miláčikom, nezabudnite si zistiť či majú povolený vstup na pláž a aké pravidlá má daný štát pre psích návštevníkov. To najdôležitejšie je však, aby ste si spoločnosť svojho psa užili najviac ako sa len dá, pretože verte, že on si vašu spoločnosť dokonale užíva.

Komentáre

komentárov

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here