Home TIPY A RADY 8 znamení, že rozumiete psom a milujete ich

8 znamení, že rozumiete psom a milujete ich

0
8 znamení, že rozumiete psom a milujete ich

Po Zemi chodí veľa ľudí, ktorí psov milujú, starajú sa o nich, zachraňujú ich. Ale aj tých by sme mohli rozdeliť na dve skupiny. Na tých, ktorí ich milujú, ale nerozumejú im a na tých, ktorí im aj rozumejú. Je rozdiel v tom, ako ľudia psov vnímajú. Skúste podľa nasledujúcich znamení rozoznať, či ste ten, kto im rozumie.

1. Tréning je na prvom mieste

Skúsený psíčkar vie, že základný výcvik by mal bezpodmienečne mať každý pes bez ohľadu na rasu, veľkosť či využitie. Jedným z vážnych dôvodov, prečo psy končia v útulkoch je, že ich majitelia nezvládli ich výchovu a stali sa pre nich neovládateľnými alebo dokonca nebezpečnými. Cvičitelia venujú množstvo času tomu, aby odstránili nežiadúce správanie a naučili ich tomu žiaducemu a psíky boli vhodné na adopciu.

2. Nie ste zvierací rodičia a nemáte chlpaté deti

Hoci mnoho ľudí je na svojho psíka naviazaných, nemali by sme z nich robiť svoje deti. A ani ich tak vychovávať. Psy potrebujú odlišný prístup a správať sa k nim ako k ľuďom, nech ich máme hocijako radi, by sme sa nemali. Je to na škodu nielen psíkovi ale aj nám. Úplne stačí, ak psíkovi zabezpečíte šťastný a láskyplný domov a určíte pravidlá, ktoré má dodržiavať pre spokojnosť všetkých.

3. Čistokrvné psy

Hoci ste pravdepodobne odchovali, zachránili, či inak sa venovali krížencom, chápete, že čistokrvné psy sú dôležité a potrebujeme ich. Odhliadnuc od toho, že boli roky šľachtené na určitú funkciu, je potrebné zamedziť tomu, aby sa nekontrolovateľne množili. Áno, terapeutickým psom môže byť ktorýkoľvek, aj kríženec. Ale psy šľachtené na poľovníctvo, policajné psy, musia mať svoju prácu v krvi.

4. Pes vo forme

Obezita už dávno nie je iba problémom ľudstva. Čoraz častejšie sa môžete dočítať o obéznych psoch, mačkách a iných zvieratách. Mnoho majiteľov psov netuší, akú správnu váhu má mať ich pes. Prekrmujú ich, alebo im dávajú naopak málo. Kvalitná strava v dostatočnom množstve a tomu zodpovedajúci pohyb je znakom psa v dobrej forme, ktorému netrčia rebrá a nepodlamujú sa mu nohy pod váhou vlastného tela.

5. Otvorenosť výcvikovým metódam

Na to, aby ste rozumeli výcvikovým metódam nemusíte byť dokonalým kynológom. Ale rozumiete tomu, že nie na každého psa platí to isté. Na mnohých platí pozitívna motivácia či už pomocou pamlskov alebo obľúbených hračiek. Ak si však pes vypestuje niektoré zlé návyky ako napríklad agresiu, je potrebné aj niečo iné ako je iba kliker a odmena.

6. Veľa jazdíte

Priznajme si to. Väčšina ľudí podniká so svojim psom určité aktivity. Či už sú to výstavy, agility, obrana, kvôli týmto aktivitám sú ochotní často cestovať stovky kilometrov. A minúť veľa peňazí. Za hotel, v ktorom môže psík byť s nimi na izbe, auto, ktoré je dostatočne veľké na to, aby doň napasovali klietky na prevoz alebo niekoľko psov. Nuž, výlet so psom však stojí za to.

7. Nenavštevujete psie parky

Viete, že psie parky sú čistá katastrofa? Sú plné psov, ktoré sú nesocializované, nevedia sa správať a ich majiteľov, ktorí nemajú ani poňatia o tom, čo znamená reč tela psa. Častokrát ani nevenujú pozornosť tomu, čo ich pes práve robí. A to je veľmi nebezpečné. Áno, čas strávený v psom parku môže byť super. Psy sa zahrajú, ponaháňajú, unavia sa. Ale super to je len kým sa niečo nestane.

8. Ste dobrovoľníkom

Pomáhate v mestskom útulku, v nejakej organizácii na ochranu zvierat. Staráte sa o nových ľudí v klube chovateľov. Nech robíte čokoľvek spojené s pomocou psom, je ti znamenie, že im rozumiete a máte ich radi.

 

Komentáre

komentárov

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here