Úvod TIPY A RADY Ako si užiť prechádzku so psíkom? Týchto 7 tipov vám pomôže

Ako si užiť prechádzku so psíkom? Týchto 7 tipov vám pomôže

1601
0

Všetci milujeme dlhé prechádzky so svojimi štvornohými miláčikmi. Spoločne tak hľadáme nové trasy a obdivujeme prírodu. Chcete si tieto chvíľky so svojimi miláčikmi užiť viac? Pripravili sme pre vás tipy, ktoré vám prezradia ako nato.

1. Správna výbava

Použitie správneho obojka, postroja a vôdzky je zárukou dobrej prechádzky.  Každú prechádzku môže zničiť pokazená vôdzka alebo nesprávny obojok. A ak ste majiteľmi psíka, ktorý sa ponáhľa a rád ťahá, skúste mu kúpiť postroj. Uvidíte, že to poteší nielen jeho, ale aj vás.

2. Maškrty

Ak psík ovláda povel “prines“, môžete sa s ním počas prechádzky zahrať. Malý tréning nikdy nezaškodí. A keď mu zato ešte uštedríte odmenu, bude vás milovať. Nosiť maškrtu vždy so sebou nezaškodí.

3. Plánovanie trasy

Ak máte psíka, ktorý je na isté podnety citlivý alebo sa bojí, naplánujte si trasu. Môžete chodiť na prechádzky v skorých ranných hodinách, keď ešte na uliciach nie je toľko ľudí a áut. Alebo sa jednoducho vyberte do pokojnejšej štvrte.

4. Nebezpečenstvo na zemi

Mnohí z nás, ktorí chovajú svojich miláčikov v mestách, vedia, že takéto prechádzky môže komplikovať aj špina na zemi. Špinavé chodníky, rozbité fľaše alebo sklo môžu byť ozaj poriadne nebezpečné. Preto dbajte na to, po akej ulici so psíkom kráčate a dávajte na jeho labky pozor.

5. Vôdzka navyše

Zobrať si so sebou o vôdzku viac, nemusí byť vždy na škodu. Niekedy môže poslúžiť aj ako obojok v prípade, že by sa stalo čosi neočakávané.

6. Voda vždy pri sebe

Vo veľkých horúčavách alebo v prípade, že idete na dlhšiu prechádzku, by mala byť voda samozrejmosťou. Potoky, jazerá či dokonca fontány sú plné baktérií a piť odtiaľ by sa pre vášho psíka nemuselo skončiť dobre. Preto si vodu vezmite so sebou, hydratácia je dôležitá nielen pre ľudí.

7. Opatrnosť nič nepokazí

Ak zbadáte blížiaceho sa psa, ktorého nepoznáte, je lepšie k nemu pristupovať opatrne. Nič nepokazí príjemnú prechádzku tak, ako psia výmena názorov alebo nebodaj bitka. A v prípade, že máte psíka, ktorý o pozdrav od ostatných nestojí, dajte im to vedieť skôr ako bude neskoro.

Komentáre

komentárov