Home TIPY A RADY Ako vyrobiť prírodné antiparazitné sérum pre psa

Ako vyrobiť prírodné antiparazitné sérum pre psa

6941
0

Leto nám prináša veľa príjemných vecí. Krásne kvety, teplé a dlhé dni, príjemné noci. Okrem týchto príjemných vecí sa s ním však spájajú aj tie nepríjemnejšie. Všade otravujú komáre, útočia kliešte a blchy. Tento hmyz môže prenášať nespočetné množstvo ochorení, ktoré môžu byť naozaj nebezpečné aj pre zdravie našich štvornohých miláčikov.

Na trhu nájdete veľmi veľa prostriedkov, ktoré dokážu zabrániť, aby sa dostali „na kožu“, avšak väčšina z nich je plná chemikálií, čo sa majiteľom až tak nepáči. Obavy z týchto chemikálií sú opodstatnené, lebo veľa psov ochorelo a dokonca aj uhynulo na následky ich používania. Avšak, existuje aj iný spôsob ochrany pred kliešťami a blchami.  A tým je domáce antiparazitné sérum pre psa.

Majitelia psov objavili výnimočné účinky jablčného octu, ktorý je pre kliešte a blchy veľmi nepríjemný a jeho nastriekaním ich udržíte od svojho psíka ďaleko. Tiež pôsobí ako prírodné protisvrbiace sérum, čím upokojí pokožku.

Čítajte ďalej a tento prírodný repelent si s našim návodom môžete vyrobiť aj vy.

Krok 1

Neriedený jablčný ocot môže spôsobiť viac problémov na pokožke ako by sme chceli, preto sa uistite, že vyrábate vždy riedený roztok. Zmiešajte 2 šálky jablčného octu s dvoma šálkami teplej vody a dosiahnete tým koncentráciu, ktorá je bezpečná  a účinná. Môžete pridať aj 2-3 kvapky levanduľového oleja, čím stlmíte octový zápach.

Krok 2

Roztok dajte do fľašky s rozprašovačom a postriekajte celého psíka tak, aby ste ošetrili aj pokožku pod chlpmi. Dávajte ale pozor, aby sa mu tekutina nedostala do očí, uší, nosa a do papuľky.

Po tomto ošetrení môžete smelo vyraziť do lesov a polí bez strachu, že Váš psík si domov so sebou prinesie aj neželanú návštevu.

Komentáre

komentárov

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here