Úvod PRÍBEHY Hrdinský čin amerického olympijského lyžiara: Pomohol 90 psom uniknúť pred smrťou!

Hrdinský čin amerického olympijského lyžiara: Pomohol 90 psom uniknúť pred smrťou!

1402
0

Má srdce na správnom mieste! Americký freestylový lyžiar Gus Kenworthy (26) si vyslúžil pozornosť svetových médií nielen vďaka svojej účasti na Zimných olympijských hrách 2018 v Pjongčangu. Počas svojho pobytu v Južnej Kórei, kde sa zúčastnil najväčšej športovej udalosti, sa mu podarilo urobiť výnimočný čin. Pred istou smrťou zachránil až 90 psov!

Už štyri roky dozadu, počas Zimných olympijských hier 2014 v Soči, sa Gus Kenworthy prejavil ako veľký milovník zvierat. V tom čase našiel neďaleko olympijskej dediny dve zablúdené šteniatka, o ktoré sa neváhal postarať. Musel prejsť dlhým a náročným procesom, aby sa s nimi dostal domov do Ameriky. Tentoraz prekonal aj sám seba a daroval druhú šancu na lepší život niekoľkonásobne väčšiemu počtu chlpáčov.

„Dnes ráno sme navštívili jednu zo 17-tisíc psích fariem tu v Južnej Kórei,“ podelil sa Gus o svoj zážitok na Instagrame. „V celej krajine je 2,5 milióna psov chovaných pre mäso, a to v tých najznepokojivejších podmienkach, aké si len viete predstaviť. Áno, existuje argument, že jedenie psov je súčasťou kórejskej kultúry. A hoci s tým osobne nesúhlasím, viem, že nie je mojou úlohou, aby som tunajším ľuďom vnucoval západné ideály. Spôsob, akým sa s týmito zvieratami zaobchádza, je však totálne nehumánny a kultúra by nikdy nemala byť ospravedlnením za krutosť. Napriek presvedčeniu niektorých ľudí, tieto psy nie sú ničím odlišné od tých, ktoré nazývame domácimi miláčikmi,“ vyjadril svoje pocity športovec.

Spoločne s priateľom Mattom sa Gus rozhodol vziať jedného zo psov k sebe domov. „Adoptoval som rozkošné šteniatko, nazvali sme ju Beem. Príde do USA, aby so mnou žila, hneď ako prejde v priebehu najbližších týždňov všetkými vakcináciami. Nemôžem sa dočkať toho, ako jej poskytnem ten najlepší možný život!“ Deväťdesiat ďalších psov bolo z farmy hrôzy odvezených do Spojených štátov a Kanady, kde by im organizácia Humane Society International mala pomôcť nájsť nové milujúce domovy.

Smutná realita je taká, že na celom svete sa nachádza omnoho viac šteniat a psov, žijúcich v hrôzostrašných podmienkach. Hoci je nemožné zachrániť všetkých chlpáčov, každý pokus o dobrý skutok sa počíta. Je úžasné, že sú medzi nami výnimoční ľudia, ako práve Gus, ktorí využívajú svoje meno či postavenie na to, aby šírili povedomie o pomoci nevinným tvorom.

Svet potrebuje viac takých, ako je on!

Zdroj: boredpanda.com

Komentáre

komentárov