Home PRÍBEHY Chlapec, ktorý prišiel o obe nohy, našiel spriaznenú dušu v psovi, ktorý...

Chlapec, ktorý prišiel o obe nohy, našiel spriaznenú dušu v psovi, ktorý stratil všetky štyri

124
0
Chlapec bez nôh

Owen Mahan si vo svojich 10-tich rokoch vytrpel viac, ako väčšina z nás za celý život. Keď mal 2 roky, padol do vane s horúcou vodou a utrpel popáleniny na viac ako 98% tela. Podstúpil už nespočetne veľa operácií a začiatkom minulého roka mu amputovali obe nohy. Neskôr toho roku Owen odletel z Indiany do Arizony, aby sa stretol s jedným z jeho online hrdinov.

“Naozaj som bol šťastný.” povedal Owen pre ABC News. “Obaja máme svoje nohy amputované.”

Odvážny chlapec nehovorí o zranenom veteránovi alebo športovcovi so zdravotným postihnutím, ale o veľmi špeciálnom zachránenom psíkovi menom Chi Chi. Trojročný zlatý retríver bol oslobodený z juhokórejskej mäsovej farmy psov po tom, čo prišiel o všetky štyri labky v dôsledku týrania. Owen sa dozvedel o Chi Chi od jedného z učiteľov, ktorý mu a jeho adoptívnej mame, Susan Mahan, ukázal online videá.

Zdroj: Chi Chi Rescue Dog

Chi Chi adoptovala Elizabeth Howell a jej rodina minulý rok, a odvtedy sa stala terapeutickým psom pre online publikum.

“Postoj NIKDY SA NEVZDÁVAJ, ktorý prináša do svojho života každý deň, je skvelá pripomienka aj pre nás,” hovorí Howell. “A ODPUSTENIE, pretože odpustila a opäť sa naučila dôverovať ľuďom.”

Končatiny Chi Chi boli amputované po tom, ako bola nájdená opustená na skládke s infikovanými ranami. Juhokórejskí záchranári veria, že jej zranenia boli spôsobené, keď bola zviazaná a zavesená za nohy. Dostala štyri protetické končatiny a teraz žije šťastný život s Howellovcami.

Zdroj: Chi Chi Rescue Dog

Na začiatku toho roka sa Elizabeth Howell dozvedela o Owenovom príbehu a že bol fanúšikom Chi Chi. Začala teda komunikovať s rodinou Owena, aby letel s mamou do Phoenixu. Hviezda NASCAR, Tony Stewart, dokonca ponúkol na tento výlet svoje lietadlo.

“Owen je úžasný mladý muž, ktorý prekonáva výzvy ako Chi Chi, tak sme to chceli osláviť.” tvrdí Howell.

Owen a Chi Chi mali nabitý víkendový program – NASCAR, NHL hrou, plávaním, hrou s loptou a samozrejme maznaním a túlením sa.

Zdroj: Chi Chi Rescue Dog

Susan Mahan adoptovala Owena, keď mal 3 roky. Neskôr otvorila svoje srdce a domov aj pre ďalšie deti so špeciálnymi potrebami. Okrem Owena sa teraz stará aj o dve mladé dievčatá a jeho dvoch adoptovaných bratov. Dúfa, že stretnutie s Chi Chi poskytne Owenovi silu, ktorú bude potrebovať, keď sa bude venovať výzvam dospievania.

“Nemyslím si, že Owen si uvedomuje, že vyzerá odlišne ako ktokoľvek iný a to preto, že v komunite, v ktorej žijeme, je tak akceptovaný,” povedala Mahan. “Ale jedného dňa na to niekto poukáže. A to, že sa stretol s Chi Chi a videl, ako to niekto iný nevzdal, mu pomôže nie len teraz, ale aj keď vyrastie. Pretože vidí, ako dobre je Chi Chi akceptovaná na celom svete.ˮ

Zdroj: iheartdogs.com

Komentáre

komentárov