Úvod PRÍBEHY Človek so srdcom na správnom mieste. Adoptoval si 10 starších psov, ktoré...

Človek so srdcom na správnom mieste. Adoptoval si 10 starších psov, ktoré už nikto nechcel

19218
0

Všetko sa to začalo, keď muž menom Steve Greig prišiel o svojho milovaného psa. S jeho stratou sa veľmi ťažko vyrovnával a tak mu napadlo, že by si mohol adoptovať nového psíka. Avšak nechcel hocijakého psa. Rozhodol sa, že si vezme z útulku staršieho chlpáča, ktorého šance na adopciu sú minimálne a poskytne mu láskyplný domov.

Zašiel teda do miestneho útulku v Denveri, v Colorade a vyhliadol si nového člena svojej rodiny. Neostalo to však len pri jednom psíkovi. Steve si postupne adoptoval ďalšieho a ďalšieho starého psa až sa napokon vyšplhal na číslo desať.

Teraz Steve vstáva každé ráno o piatej, aby svojim maznáčikom pripravil raňajky – každému podľa potreby. Potom nasledujú prechádzky v parku, veterinárne vyšetrenia a veľa mojkania, hladkania a hrania sa.

Steve hovorí, že kdekoľvek si sadne alebo ľahne, vždy sa k nemu prikmotria aspoň traja či štyria psíkovia, aby sa s nimi pomaznal. A on je zato rád.

Jednou z úžasných vecí, ktoré majiteľ desiatich psích seniorov skonštatoval je, že staršie psy sú trochu kľudnejšie a rozumnejšie. V živote si už čo-to zažili, majú svoje skúsenosti aj vedomosti, takmer ako aj starí ľudia. A možno aj práve preto, čím všetkým si v živote prešli, sú o to vďačnejšie, že si našli milujúceho majiteľa a že je o ne dobre postarané.

Okrem psov má tento muž aj jedno prasiatko menom Bikini, zopár kačiek, holubov, mačiek a kuriatok. Hovorí, že už nemá miesto pre viac zvieratiek, ale v budúcnosti si ešte plánuje adoptovať ďalších psích seniorov.

No nie je tento človek úžasný?

Komentáre

komentárov