Home PRÍBEHY Doberman zachránil dievčatko pred jedovatým hadom

Doberman zachránil dievčatko pred jedovatým hadom

792
0

Dobermana menom Khan si adoptovala rodina žijúca v Austrálii. Bol u nich len 4 dni a už im oplatil to, že ho vzali z útulku. Ochránil totiž ich malú dcéru pred jedovatým hadom.

17 mesačná Charlotte sa hrala v záhrade, keď sa zrazu Khan začal správať čudne. Pri dome zbadal Pakobru austrálsku, tretieho najjedovatejšieho hada na svete, ktorý sa pomaly približoval k malému dievčatku.

To, čo nasledovala potom bolo neuveriteľné. Týmito slovami to popísala Charlottina mama, Catherine. „Keby som to nevidela na vlastné oči, nikdy by som tomu neuverila.“ povedala. „Khan sa na Charlotte veľmi sústredil a bol až agresívny. Snažil sa ju odohnať z toho miesta, ale nedarilo sa mu to. Odrazu ju schmatol za plienku a prehodil ju vyše meter za seba, ako by bola handrová bábika.“ popísala Catherine.

Akonáhle bolo dievčatko v bezpečí, had zaútočil a zahryzol sa do Khanovej laby. „Charlotte bola v šoku a Khan zaskučal akoby ho niekto prebodol.“ povedala Catherine, ktorá si až vtedy všimla, že ich pes vlastne ochránil malú Charlotte pred hadom.

S Khanom sa ihneď ponáhľali k veterinárovi. Ten mu podal protijed. Celú noc na tom bol veľmi zle, ale do rána sa jeho stav zlepšil. Celá rodina je Khanovi veľmi vďačná za to, čo urobil. Ako sami povedali, je to hrdina, ktorý riskoval vlastný život, aby zachránil život malého dievčatka.

Komentáre

komentárov

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here