Home PRÍBEHY Dramatický boj o život buldočky na palube lietadla

Dramatický boj o život buldočky na palube lietadla

195
0
Boj o život buldočky

Úžasné správy priamo z oblakov! Po tom, ako pred pár mesiacmi nešťastne zahynul počas letu mladý psík, prišla z prostredia aeroliniek ďalšia, tentoraz omnoho pozitívnejšia informácia týkajúca sa prepravy domácich miláčikov. Dramatický boj o život sučky Darcy tentoraz posádka okrídleného stroja zvládla na jednotku!

Mnohými milovníkmi zvierat začiatkom roka otriasol tragický príbeh len 10-mesačného šteniatka, ktoré zahynulo na palube lietadla spoločnosti United Airlines. Jeho majiteľka vtedy dostala príkaz od letušky, aby mladého francúzskeho buldočka umiestnila do odkladacieho priestoru nad sedadlami. Je pritom všeobecne známe, že u týchto a podobných plemien s krátkym nosom sa často vyskytujú dýchacie problémy alebo ťažkosti s prehriatím organizmu. Od nešťastia uplynulo niekoľko mesiacov a nemému tvorovi už nik život nevráti. Kým malý psík svoj boj o život v lietadle prehral, pre rozkošnú psiu slečnu Darcy sa presný opak stal skutočnosťou. Dvaja členovia posádky neváhali, aby jej pomohli v kritických okamihoch.

Príbeh so šťastným koncom

Služby spoločnosti jetBlue nedávno využili pasažierka a jej manžel, ktorí sa spolu so svojimi tromi štvornohými spoločníkmi potrebovali dostať z Floridy do Massachusetts. V nečakanom okamihu sa však povaha jedného z ich miláčikov rapídne zmenila. Darcy, trojročná francúzska buldočka, sa začala správať veľmi zvláštne a odmietala sa usadiť. Nakoľko takéto maniere neboli vôbec typické pre skúsenú psiu cestovateľku, jej panička začala mať vážne podozrenie, že niečo nie je v poriadku.

Na sociálnej sieti facebook sa objavil príspevok od užívateľky The Everyday Jumpseater, ktorá zverejnila list jej priateľky adresovaný leteckej spoločnosti:

„Počas spiatočného letu začala naša Darcy tlačiť hlavu oproti sieťovanej časti jej  nosiča . Môj manžel jej prikázal ľahnúť. Keďže je veľmi poslušná, normálne by jednoducho iba položila hlavu dolu. Avšak ona pokračovala, takže som si pomyslela, že je jej možno teplo a uvoľnila jej zips na nosiči, aby mohla vystrčiť svoju tváričku von,“  stojí v liste, ktorý napísala majiteľka sučky. To bol práve ten okamih, kedy cestujúca zbystrila a začala mať obavy z toho, že jej milovaná Darcy je vo vážnom nebezpečenstve.

 „Všimla som si, že jej jazyk je modrý a uvedomila si, že to môže signalizovať nedostatok kyslíku. Takže som ju vytiahla spopod sedadla a posadila si ju na kolená, aby sa schladila a aby som jej pomohla zrelaxovať, keďže zjavne spanikárila a dýchala horúčkovito,“ opisuje okamihy veľkého strachu majiteľka.

Keď si jeden z členov posádky všimol čo sa deje, pristúpil k pasažierke a zdvorilo ju upozornil na to, že jej štvornohá spolucestujúca by mal byť vo vymedzenom priestranstve pod sedadlom. Po tom, ako však zúfalá žena vysvetlila celú situáciu, personál leteckej spoločnosti neváhal a začal okamžite konať.

„Dvaja členovia posádky (Renaud a Diane) priniesli ľad v taškách, no Darcy stále dýchala prirýchlo,“ píše sa v liste. „Jej ťažké dychčanie pokračovalo. Renaud, ktorý priznal, že má tiež francúzskeho buldočka Penelope, priniesol malú kyslíkovú nádrž s priloženou maskou a ponúkol ju so slovami ‘toto možno pomôže‘. Umiestnila som teda Darcy masku na tvár a v priebehu pár minút začala byť čulá. Za krátky čas už masku vôbec nechcela,“  popisuje záchrannú akciu žena.    

Zdroj: facebook.com

Vďačná majiteľka vzdala uznanie dvom členom posádky za pomoc jej  vernej spoločníčke v hrozivo vyzerajúcej situácii. „Verím, že jej Renaud a Diane zachránili život,“ napísala a zároveň dodala, „niektorí ľudia by v tomto prípade mohli znižovať hodnotu života, pretože Darcy je pes. Ja však nie.“

Pozitívna  je aj ďalšia stránka tohto príbehu so šťastným koncom. Mladá rodina, ktorá sedela za Darcy a jej paničkou, nielenže ponúkla pomoc. Ich malý synček sa stal svedkom toho, ako dokážu dospelí spolupracovať pri záchrane domáceho miláčika v núdzi. „Rodina sediaca za nami nám ponúkla pomocnú ruku a detské obrúsky. Chlapček na sedadle sledoval, ako posádka pomohla zvieraťu v ťažkostiach. Povedal ‘Som šťastný, že Darcy pomohli cítiť sa lepšie‘,“ spomína sa tiež v dojímavom liste majiteľky zachránenej sučky.

Zdroj: iheartdogs.com

Komentáre

komentárov