Home PRÍBEHY Dvaja nevidiaci sa našli a zaľúbili vďaka svojim vodiacim psom

Dvaja nevidiaci sa našli a zaľúbili vďaka svojim vodiacim psom

414
0

Vodiaci psi sú pre svojich pánov úžasnými pomocníkmi. Deň čo deň ich sprevádzajú životom, pomáhajú im orientovať sa v bežnom živote, ktorý je pre nás ostatných samozrejmosťou. Slepí ale potrebujú druhé oči aby dokázali prejsť cez cestu, nastúpiť do autobusu či električky či nájsť spadnuté kľúče.

Show vysielaná v Anglicku s názvom Ja a môj vodiaci pes sa rozhodla urobiť document a sledovala 22 šteniatok, z ktorých vyrástli vodiace psy. Zamerali sa na ich život a to, ako sa učili stať druhými očami, ako vyrastali a do akých rodín sa dostali. Takto štáb spoznal aj dvoch nevidiacich: Marka, ktorý sa slepý už narodil a Claire, ktorá o zrak prišla vo svojich 20 rokoch a ich psov Rodda a Venice.

Rodd a Venice od začiatku tréningov trávili čas spolu, spolu sa hrali, akoby vedeli niečo, čo ešte ostatní nie.

Puto, ktoré si títo dvaja psíci vytvorili viedlo k tomu, že sa zblížili aj Mark a Claire a čo nasledovalo bolo ako z rozprávky. Do roka sa zasnúbili a na svadbe ich psy mali tie najdôležitejšie úlohy.  Jeden viedol nevestu k oltáru a druhý sa stal nosičom prsteňov.

Pozrite si s nami dojímavé video o tom, akú úlohu zohrali dva vodiace psy v životoch dvoch ľudí, ktorí sa našli iba vďaka nim. 

Komentáre

komentárov

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here