Home FOTKY FOTO: Herec z The Walking Dead bojuje za práva pitbulov

FOTO: Herec z The Walking Dead bojuje za práva pitbulov

668
0
Herec z The Walking Dead

Herec americkej káblovej televízie AMC Jon Bernthal, ktorý hviezdil aj v u nás obľúbenom seriály The Walking Dead, využíva svoju popularitu na obhajobu pitbulov. Prostredníctvom príspevkov a videí na sociálnych sieťach poukazuje dlhoročný zvierací aktivista na sladkú a roztomilú stránku tohto plemena. Pomáhajú mu pri tom jeho vlastní domáci miláčikovia. Posledným prírastkom do jeho chlpatej rodiny je zachránený pitbulík, ktorého adoptoval v roku 2017 a pomenoval Lil Bam Bam. Herec zavesil na internet rozkošnú fotku jeho štvornohého parťáka, ktorou sa snažil povzbudiť aj ostatných ľudí k adopcii. „Zachráňte pitbula. Oni vás môžu len zachrániť späť. Je to obrovská láska,“ pridal k príspevku slová, ktoré hovoria za všetko.

Pravdepodobne vás vôbec nešokuje zistenie, že Bernthalova láska k živým tvorom je tak trochu genetická. Jeho otec je predsedom predstavenstva Humánnej spoločnosti Spojených štátov (the Humane Society of The United States, HSUS), ktorá je najväčšou a najefektívnejšou národnou organizáciou na ochranu zvierat, a s ktorou herec participoval v boji proti krutosti na nemých tvoroch.

Okrem aktivít spojených s HSUS, sa 40-ročná hviezda stala aj jednou z tvárí popredného projektu neziskovej organizácie Animal Farm Foundation, bojujúcej za zmenu vnímania pitbulov. Cieľom ich kampane je vrhnúť dobré svetlo na toto, často odmietavo posudzované, plemeno, prostredníctvom pozitívnych fotografií od majiteľov.

Hoci sa Bernthal zameriava a rád upozorňuje na mierumilovnú stránku pitbulov, on sám sa dostal do fyzického konfliktu pre toto psie plemeno. V rozhovore v roku 2009 priznal, že raz už zrazil na kolená chlapíka, aby obránil svojho štvornohého miláčika Bossa. Muž, na ktorého zaútočil, bol opitý a prenasledoval dvojicu aj napriek tomu, že bol upozornený, aby sa psa nedotýkal. Bernthal skončil po tomto incidente v putách a hoci na svoje útočné správanie nie je hrdý, z jeho reakcie je viac ako jasné, že nikto by sa nemal pokúšať zahrávať s jeho psami.

Jon Bernthal má v súčasnosti tri pitbuly, ktoré pomenoval Lil Bam Bam, Boss a Venice. V našej galérii nájdete niekoľko rozkošných fotografií herca a jeho psích spoločníkov.

Fotografie Jona Bernthala a jeho psích miláčikov

Bernthal si adoptoval troch zachránených pitbulov a je na slovo vzatým obhajcom tohto plemena.

Cieľom herca je poukázať na jemnú stránku pitbulov, povzbudiť ostatných ľudí k ich adopcii a bojovať proti ich týraniu.

Seriálová hviezda spolupracuje aj s Humánnou spoločnosťou Spojených štátov na kampaniach, zameraných proti týraniu zvierat.

Herec je hlásateľom myšlienok proti továrňam na šteňatá a psím zápasom.

Spoločne s neziskovou organizáciou Animal Farm Foundation Bernthal zanietene pracuje na tom, aby ľudia zmenili svoj často negatívny pohľad na pitbulov.

Kampaň sa sústredí na šírenie pozitívnych obrázkov pitbulov a ich majiteľov.

Sám Bernthal uverejnil za srdce chytajúce fotografie s najnovším prírastkom jeho rodiny – Lil Bam Bam.

Rozkošného psíka si adoptoval v roku 2017.

Jon Bernthal už dokázal, že pre svojich psov urobí čokoľvek.

… A to aj za cenu toho, že by si mohol narobiť problémy.

V roku 2009 sa herec dokonca pre svojho miláčika dostal do pút na pláži vo Venice, CA.

Muži zákona ho spacifikovali po tom, ako fyzicky napadol opitého muža, ktorý chytal jeho psa Bossa a sledoval dvojicu na pláži.

Zdroj: boredpanda.com

Komentáre

komentárov