Home PRÍBEHY Hrdinka Husky našla krabicu plnú umierajúcich mačiatok a stala sa ich novou...

Hrdinka Husky našla krabicu plnú umierajúcich mačiatok a stala sa ich novou mamou

583
0
Husky

Asistenčný psík menom Banner má zlaté srdce. Nielenže je predurčená pomáhať svojej majiteľke Whitney Braley s jej postihnutím, ale tiež má zručnosť zachrániť iné zvieratá a starať sa o ne.

3 ročná Husky bola s Whitney od šteňaťa, a Whitney sama vytrénovala Banner, aby jej pomohla s vykonávaním rôznych činností. “Upozorňuje na PTSD epizódy, úzkostné záchvaty, migrény, sprievádza ma a pomáha mi pri zlepšení hybnosti, vyhľadáva lieky, preruší prípadné sebapoškodzovanie, atď.” uviedla Whitney. “Veľa trénujeme zachraňovanie, a ona je vždy vysadená na mačiatka. Pred dvoma rokmi sme našli prvé mačiatko, ktoré Banner vytiahla z kanála. Tá istá mačka žije stále s nami, ale medzitým sa starala minimálne o desať rôznych mačiek v priebehu viacerých rokov.”

To, čo teraz našla bolo srdcervúce. Uzatvorená kartónová krabica v lese so siedmymi čerstvo narodenými mačiatkami zmrznutými na kosť. Banner upozornila Whitney a viedla ju do lesa, kde po otvorení krabice vyberala jedno mačiatko za druhým. “Niekto ich musel vložiť do krabice, uzatvoril viečko a nechal ich tam zomierať” povedala Whitney v rozhovore pre Metro. “Pravdepodobne si mysleli, že ich nikto nenájde. Ani neviem, ako Banner vedela, že sú tam ukryté. Mačiatka boli zmrznuté, ani sa nehýbali ani nevydávali žiadne zvuky”.

“Je mi zle z toho, že niekto toto dokáže urobiť nevinným zvieratám. Je to kruté a bezcitné”.

Od tej chvíle Banner neopustil mačiatka a prijala ich, akoby boli jej vlastné. “Dala som ju vykastrovať keď mala 1,5 roka, ale aj napriek tomu je veľmi materský typ,” povedala Whitney pre Bored Panda. “Teraz idem hľadať mačiatkam nové domovy, kde ich budú milovať navždy. Náš miestny útulok ich musí dať uspať v priebehu troch dní,  takže je najvhodnejšie, keď to budem robiť sama. To je dôvod, prečo sa vždy sama starám o mláďatká. Nechcem, aby zomreli.”

“Som šťastná, kvôli Banner, že tieto nájdené mačiatka budú žiť svoj život s milujúcimi rodinami. To mi hreje srdce”.

Banner je skutočná hrdinka, ktorá sa venuje záchrane a starostlivosti o zvieratá všetkých druhov. Má tiež svoj vlastný Instagram aj účet na Facebook s tisíckami sledovateľov. Prezrite si ich, aby ste vedeli ako mačiatka napredujú.

Zdroj: boredpanda.com

Komentáre

komentárov