Home PRÍBEHY Hrdinka zachránila psa v opustenom dome

Hrdinka zachránila psa v opustenom dome

5724
0

Erika a Sandro Gomézovci z organizácie South Side Street Dogs zachraňujú túlavých psov a robia TRN (trap-neuther-return teda chyť-vykastruj-pusti) v Sunnyside v Houstone, známom ako najnebezpečnejšia časť Texasu. Počas jednej akcie v susedstve narazili na dva túlavé psy, ktoré žili v opustenom dome. 

Erika jedného z nich sledovala až do spomínaného prázdneho domu, kde sa jej naskytol srdcervúci pohľad. Vychudnutý pitbull ležal v odpadkoch zranený a hladný. Pravdepodobne bol zneužitý na psie zápasy, ktoré sa tu s obľubou usporadúvali. 

Erika už s touto fenkou menom Moma mala skúsenosti. Poznala ju už z minulosti, keď sa túlala po uliciach. 

Moma bola vo veľmi zlom stave. Hoci sa jej Erika snažila dať prvú pomoc, dala jej aj vodu. Moma sa trošku osmelila po tom, čo spoznala Erikin hlas. Bola vo veľkom šoku, keď ju priviezli k veterinárovi. Moma mala na tele krvácajúce rany a mohla prísť o zadnú nohu. 

Je smutné, že je tak málo ľudí, ktorí takéto psy chránia.“ Povedal Sandro ma margo Mominej záchrany. „Veľa psov tu, ale aj vo svete je odkázaných len na seba a toto sú následky.“

V čase, keď títo dvaja záchranári s dobrým srdcom Momu našli, ostávalo jej len pár hodín života. Veterinár jej dal len 60% šancu na prežitie, ale ona to zvládla. Pozrite sa ako vyzerá Moma dnes. 

Komentáre

komentárov

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here