Úvod PRÍBEHY Kalifornská polícia zastrelila rotvajlera, ktorý bránil svojho pána

Kalifornská polícia zastrelila rotvajlera, ktorý bránil svojho pána

0
559

Len pred nedávnom bolo na YouTube zverejnené video, na ktorom kalifornský policajt zastrelil psa. Išlo o 58-kilového 3-ročného rotvajlera Maxa. Psa zastrelil miestny policajt potom ako ušiel oknom zo zaparkovaného auta na pomoc svojmu pánovi Leonovi Rosbymu, ktorého zatýkali za natáčanie na mobil.

Video ukazuje ako sa 52-ročný Rosby prechádza so svojim psom v nedeľu ráno približne na poludnie v blízkosti svojho domu a niekoľko zaparkovaných policajných áut.

„Rosby natáčal rôzne videá vonku, ale tak aby neporušoval žiadne práva.“ tvrdí DailyBreeze.com

Následne je vidieť Rosbyho ako hovorí s policajtmi v diaľke. Hawthornská polícia ho varovala, aby stlmil hudbu v aute. „Išlo o rozptyľovanie dôstojníkov. Bolo to zasahovanie do ich práce, znemožňoval im jasné počúvanie.“ povedal poručík Swain. „Nešlo o obyčajný prípade, ale o ozbrojenú lúpež. Policajní dôstojníci potrebovali dobre počuť, čo sa deje a hudba v Rosbyho aute bola tak hlučná, že im to znemožňovala.“ Sused, ktorý bol svedkom tejto udalosti spomína, ako počul Rosbyho kričať: „To je moje /pejoratívum/ rádio!“ Avšak Rosby to poprel, lebo on ako správny kresťan nenadáva. Takisto sa vyjadril aj k hlasnej hudbe: „Ospravedlňujem sa, v prípade že som porušil isté pravidlá. Hoci bola hudba nahlas, nie natoľko aby to nebolo v súlade s nimi.“

Zatiaľ, čo sa Rosby snažil zavrieť rotvajlera Maxa do auta, dvaja policajti sa vydali k nemu. Rosby sa im dobrovoľne vzdal, no len čo mu začali nasadzovať putá, Max začal hlasno štekať. Snažil sa vyskočiť z auta a obrániť svojho pána. Napokon sa mu to podarilo a cez okienko vyliezol von. Jeden z dôstojníkov sa snažil zachytiť jeho vôdzku, avšak druhý ho zastrelil, keď sa pes na neho snažil zaútočiť.

„Doslova zabil môjho miláčika, ktorého som mal od  jeho 6 týždňov.“ povedal Rosby na videu značne rozrušený. „Kričal som a plakal: Môj pes! Max, Max!“ Rosby nerozumie konaniu polície. Stále sa pýta, prečo ho nenechala ísť zavrieť psa do bezpečia, ale museli ho zatknúť rovno pred ním, dokonca ho nestihol ani poriadne zaistiť v aute. Max si myslel, že ho jeho majiteľ opúšťa.

„Neexistuje žiaden dôvod, prečo mal Max zomrieť takto.“ povedal Rosby. „Len sa ma snažil chrániť. Každý pes predsa chráni svojho pána. Snažil sa im zabrániť, aby mi ublížili. Urobil to, lebo ma miloval.“ dodáva otrasený.

Poručík Swain však obhajuje svojich podriadených. „Samozrejme, som si vedomý toho, že pes chcel svojho pána len chrániť, ale išlo o chlapa, ktorý mal putá. Nemohol ho zastaviť. Policajti sa museli takisto sami brániť.“ vyhlásil Swain.

Rosby strávil vo väzení jednu noc pre marenie policajnej akcie a bol prepustený nasledujúci deň ráno o 5:00. Žiadal od polície vrátenie tela svojho psa. A jeho právnik Michael Gulden plánuje podať žalobu proti konaniu tohto policajného oddelenia v Hawthorne.

Avšak ani Rosby nie je bez viny. V minulosti už potýčky s políciou mal. Jeho predchádzajúce záznamy obsahujú: odpor pri zatýkaní a riadenie pod vplyvom alkoholu.

Rosby je černoch a podal už viacero trestných oznámení, predovšetkým ohľadom rasovej diskriminácie a týrania proti Hawthornskej polícii.

Podľa slov jeho právnika je nevinný a nie jediný, ku ktorému sa Hawthornská polícii správa nekorektne. K čomu sa pridáva ešte posledný incident – zastrelenie jeho psa Maxa, za ktoré si polícia vyslúžila žalobu. 

Komentáre

komentárov