Home PLEMENÁ 8 malých psích plemien, ktoré sú skvelými spoločníkmi

8 malých psích plemien, ktoré sú skvelými spoločníkmi

5174
0

Malé plemená psov patria medzi najpopulárnejšie psy na svete. Je celkom jasné, prečo je to tak. Sú malé, prítulné a väčšina z nich boli vyšľachtené za účelom robiť ľuďom spoločnosť. Aj medzi malými psami nájdete rôznorodých chlpáčov, či už vzhľadom alebo povahou. Každý, kto túži po drobnom spoločníkovi, si medzi nimi určite nájde svojho favorita. Hoci ich existuje oveľa viac, my vám prinášame týchto 8 malých plemien.

1 – Jorkšírsky teriér (Yorkshire terrier)

 

Tento malý teriér bol originálne vyšľachtený na lov potkanov v odevných závodoch. Časom sa z neho ale stal jeden z najobľúbenejších spoločenských psíkov. Jorkšíry sú malé, no zato odvážne psy, s veľkým srdcom v ich drobnom tele.

2 – Toy pudel (Toy poodle)

Malé plemená psov

Toy pudel je najmenší zo štyroch veľkostných variant pudlov. Všetky pudle sú však aktívne a inteligentné psy, ktoré vynikajú v psích športoch, ako poslušnosť či agility. Toy pudle boli vyšľachtené ako spoločníci do rodín, čoho dôkazom je aj ich naviazanosť na svojich páníčkov.

3 – Shih Tzu

Toto plemeno pochádza z Tibetu a je perfektným rodinným spoločníkom. Shih Tzu sú ostražité, priateľské a maznavé psíky. Sú známe svojou veselou povahou, ale i dobrými strážnymi schopnosťami. Hneď dajú svojmu pánovi vedieť, keď sa niekto priblíži k ich domovu. Shih Tzu si vyžadujú veľa pozornosti od svojej rodiny a ťažko znášajú, ak sú dlho osamote.

4 – Cavalier King Charles Spaniel

Cavalier je najmenší zo španielov a bol vyšľachtený ako spoločenský psík. Cavaliere sú milé a prítulné psy, ktoré najradšej trávia čas so svojou rodinou. Sú tiež hravé, priateľské a radi splnia všetko, čo majiteľovi na očiach vidia. Vychádzajú dobre nie len s ľuďmi, ale aj s inými zvieratami.

5 – Pomeranian

Pomeranian je veľký pes v kompaktnom prevedení. A tí, ktorí toto plemeno nepoznajú, môžu ostať poriadne prekvapení. Keďže Pomeranian patrí medzi špice, nemusí byť príliš priateľský k iným psom či menším zvieratkám. Avšak, je to veľmi živý, voči ľuďom priateľský psík, ktorý miluje robiť spoločnosť svojmu pánovi. Dokonca môže vynikať aj v športoch, ako poslušnosť či agility.

6 – Čivava (Chihuahua)

Malé plemená psov

Toto staré psie plemeno pochádza z Mexika a existuje v rôznych farebných variantoch, s buď dlhou alebo krátkou srsťou. Čivava je skvelým a milujúcim spoločníkom, avšak nie je ideálna pre rodiny s malými deťmi. Pri zanedbanej výchove sa z čivavy môže stať agresívny ochranca svojho pána či svojho územia. Preto sa netreba nechať oklamať veľkosťou a venovať sa čivavám tak, ako aj ostatným plemenám.

7 – Havanský psík (Havanese)

Havanský psík je pôvodom z Kuby. Je to malý, ale zdatný pes, ktorý sa dá ľahko vycvičiť. Havanské psíky milujú tráviť čas so svojou rodinou, sú hravé a priateľské aj k cudzím ľuďom. Navyše sú vhodné k ľuďom všetkých vekových kategórií.

8 – Maltézsky psík (Meltese)

Malé plemená psov

Tieto malé biele psíky boli vyšľachtené ako prítulní spoločníci. A presne také aj sú. Hravé, čulé, maznavé a milujúce svojho majiteľa. Sú tiež známe tým, že ostávajú aktívne do vysokého veku. Pri malých deťoch môžu byť problémové, pokiaľ na ne nie sú naučené od šteniatka. Ale inak sú to perfektní parťáci do všetkých rodín. Na svojho pána sú veľmi naviazané a neradi ostávajú dlho samé.

Aké malé plemená psov podľa vás ešte patria k ideálnym spoločníkom? Napíšte nám to do komentára pod článkom.

Zdroj: iheartdogs.com

Komentáre

komentárov