Home TIPY A RADY Neradi nechávate psa osamote? Pomôže vám táto aplikácia

Neradi nechávate psa osamote? Pomôže vám táto aplikácia

10184
0

Všetci majitelia a milovníci zvierat to určite poznajú. Je skľučujúce každý deň ísť do práce a nechávať psíka osamote. Veď kto by nechcel ostať a hrať sa s ním celý deň? Ale namiesto toho musíte ísť do kancelárie. Teraz však existuje spôsob ako byť pre svojho psa vždy prítomný, aj keď nie ste doma. Je ním iCPooch.

Veľa psíkov zažíva tzv. separačnú úzkosť, teda smútok z toho, že jeho pán je preč a on ostáva doma sám. Podľa ASCPA k symptómom separačnej úzkosti možno priradiť:

– močenie a vyprázdňovanie sa v byte,

– štekanie,

– žuvanie, hryzenie  a ničenie vecí,

– úteky,

– vyžadovanie si pozornosti.

Práve proti tomuto iCPooch bojuje. Psíkom a aj jeho majiteľom sa snaží uľahčiť každodenný život a odlúčenie.

Tento nápad skrsol v hlave 15-ročnej Brooke Martin. Brooke Martin spoločne so svojou rodinou si z útulku vzali psíka menom Kayla. Hoci sa Martin snažila rozplánovať rozvrh rodiny tak, aby bol stále niekto doma. Nešlo to. Kayla začala zažívať stavy úzkosti zo samoty. Vtedy sa Brooke rozhodla, že vymyslí niečo, čo jej pomôže. A tak vznikol iCPooch, ktorý využíva bezdrôtové pripojenie na internet.

Brooke Martin sa rozhodla svoje zariadenie spopularizovať. Vzala vynález do populárnej televíznej show pre vynálezy – Shark Tank. Hoci tam tento produkt investora nenašiel, získala však financie potrebné na uvedenie na trh.

Ako to funguje?

iCPooch je vlastne aplikácia, ktorá funguje na Androide, ale aj v iných operačných systémoch. Stačí ju stiahnuť a nainštalovať do telefónu alebo tabletu, ktorý následne umiestnite do stojana. Keď  sa pripojíte môžete so svojim psoch viesť videochat. Prostredníctvom tejto aplikácie budete svojmu psíkovi k dispozícii kedykoľvek.

V 21. storočí už dokážeme takmer čokoľvek. Martin využila moderné technológie na kontrolovanie svojho psa. Veď kto lepšie dohliadne na vášho miláčika ako vy? Separačná úzkosť je problém, ktorým trpí veľa psov, tak prečo nevyskúšať iCPooch? 

Komentáre

komentárov

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here