Home PRÍBEHY Asistenčný psík pomáha žene s posttraumatickou stresovou poruchou

Asistenčný psík pomáha žene s posttraumatickou stresovou poruchou

0
Asistenčný psík pomáha žene s posttraumatickou stresovou poruchou

Majorka Linda Stanley slúžila viac ako 20 rokov v armáde. Šesť rokov pracovala v armáde a 14 v letectve ako zdravotná sestra. Linda bola vyslaná s 32. Medical Group do Iraku v roku 2006, kde poskytovala zdravotnú starostlivosť pre vážne zranených. Pracovala v hrozných podmienkach, čo bola záťaž nielen po fyzickej stránke.

„Keď nastala situácia, že sme stratili pacienta, necítila som nič.“ opisovala svoj stav Linda, keď dostala PTSD – posttraumatickú stresovú poruchu.  V práci jej to sprvu veľmi neprekážalo, ale neskôr bolo pre ňu ťažké spať alebo len vyjsť von. Ani terapia jej nezaberala. Ale keď sa jej naskytla možnosť získať psíka z neziskovej organizácie Tender Loving Canines Assistance Dogs, neváhala.

Labradorka Willow strávila výcvikom takmer celý život, aby pomohla ľuďom ako bola Linda. Tá našla vo Willow svojho hrdinu. Willow ju naučila znova usmievať sa a byť opäť šťastná. Bola to láska na prvý pohľad.

Motivovala Lindu natoľko, že po prekonaní PTSD, sa rozhodla pomôcť ľuďom trpiacim podobnými problémami. Pozrite si celý príbeh Lindy a Willow, jej malej hrdinky:

Komentáre

komentárov

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here