Home PRÍBEHY Pitt-Bullka zachránila život majiteľke

Pitt-Bullka zachránila život majiteľke

0
Pitt-Bullka zachránila život majiteľke

Chvíľu po polnoci 3. mája bol inžinier nákladného vlaku, ktorý sa práve rýchlo valil smerom ku železničnému priecestiu v Shirley(Massachusetts) svedkom mimoriadnej scénky. Pes horúčkovito ťahal ženu v bezvedomí preč od koľajníc. Inžinier sa snažil ako len mohol, aby vlak zastavil, ale nepodarilo sa mu zabrániť  stretu s 8-ročnou fenkou Pitt Bulla Lilly, skôr ako sa stihla uhnúť  kolesám vlaku. Lillyna ľudská spoločníčka vyviazla bez zranení, ale fenka také štastie ani zďaleka nemala. Kolesá vlaku prešli priamo cez jej pravú nohu, mala zlomenú panvu na viacerých miestach a ďaľšie vnútorné zranenia. Kriticky zranená ležala Lilly vedľa svojej spoločníčky, ktorá bola v bezvedomí až pokým neprišla pomoc.

 

Lilly počas hrozivéj scény zostala pokojná 

Neskôr vlakový inžinier povedal záchranárom , že videl psa ako ťahá ženu (Christine Spain z mesta Shirley) preč od koľajníc, ako sa vlak približoval. Inžinier, ktorý si neželá byť menovaný si bol istý, že vlak udrel aj Christine aj psa.Až po tom, čo vlak zastavil a utekal na pomoc zistil, že Christine je bez zranení a Lilly utrpela katastrofálne zranenie na svojej prednej pravej nohe.

Inžinier okamžite  volal prvú pomoc.Keď dorazili na miesto,uvideli Lilly,ako strážila Christine, ktorá skolabovala pri koľajniciach počas cesty domov od kamarátky.

 Lillyno správanie bolo veľmi pokojné a kľudné aj napriek kvíliacim sirénam, blikajúcim svetlám a šialenému hluku prvých ľudí, ktorí sa snažili pochopiť, čo sa vlastne stalo. Jej správanie je o to výnimočnejšie ak prihliadneme na to, že mala životu nebezpečné zranenia, ktoré silno krvácali. Shirley animal control officer ihneď odviezol Lilly na pohotovosť zvieracej nemocnice v Actone. Bostonský policajt David Lanteigne, ktorý si túto voľakedy plachú a nervóznu fenku pred piatimi rokmi adoptoval z útulku ju urýchlene previezol do Angell Zvieracieho Medicínskeho centra v Bostone.

David Lanteigne a Lilly

David si Lilly adoptoval pred troma rokmi ako spoločníčku pre Christine- jeho matku, ktorá bojovala s alkoholizmom takmer celý život.´´Lilly sa stala centrom Christininho vesmíru a poskytovala jej predtým nepoznaný komfort´´ opisuje David vzťah medzi fenkou a jeho matkou. ´´ Lilly znamená pre mamu celý svet a starala sa o ňu od momentu, kedy spolu začali bývať. Lilly taktiež hrala zásadnú úlohu v pomoci mojej mame drasticky obmedziť jej pitie. To,aby sa Lilly zotavila z tejto strašnej skúšky je pre mňa hlavnou prioritou a urobím všetko preto, aby som ju dostal čo naskôr domov.´´

Ihneď pri príchode do Angell oddelenia pohotovosti a jednotky intenzívnej starostlivosti si Dr. Alice D´Amore zobrala Lilly na starosť.  Podanie sedatív a analgetík upokojilo Lilly dosť nato, aby mohol veterinárny tím určiť rozsah jej zranení a naplánovať núdzovú operáciu a pokračujúcu liečbu, ktorú bude vyžadovať. Z Lillynej pravej nohy museli kompletne odstrániť kožu,svaly a spojivové tkanivo. Niekoľkonásobné zlomeniny na ľavej pánve boli obzvlášť znepokojúce, pretože,ak by aj prežila operáciu,  je možné, že nebude môcť udržať vlastnú váhu alebo chodiť bez pomoci.

Preslávený chirurgický tím z Angell World sa stará o Lilly

 

Veterinárny tím dospel k záveru, že Lillyna pravá noha sa nedá zachrániť a jedinou možnosťou je amputácia celej končatiny. Lilly čelila tejto operácií 5.mája. Po krátkom zotavení ju čakala ďaľšia operácia pre nápravu pánvy a ľavej zadnej nohy- ktorá je momentálne posilnená oceľovými platničkami. Lilly v prvých mesiacoch po operácií nevie udžať váhu, alebo chodiť bez cudzej pomoci. Aj napriek tomu je však veterinárny tím optimistický a verí, že práve duch, ktorý ukázala pri záchrane Christine je práve to, čo ju prevedie touto novou životnou etapou. 

Dr. Meg Whalen z odelenia pohotovosti a jednotky intenzívnej starostlivosti hovorí: ´´ Ako 24/7 pohotovostná nemocnica si môžme dovoliť povedať, že už sme videli takmer všetko, čo sa týka spoločníkov zvierat v mimoriadnej sitácií. Avšak Lillyna nesebecká statočnosť si získala srdcia všetkých zamestnancov. Jej zranenia sú veľmi vážne a jej cesta k uzdraveniu bude dlhá. Ona má však charakter a silu ducha, ktorý niekedy zvíťazí nad akýmkoľvek lekárskym pokrokom, čo sa týka uzdravenia. Ona má presne to, čo treba k tomu, aby bola opäť tou fenkou, čo bývala.

Hrdinský pes spochybňuje verejnú mienku o Pitt Bulloch.

V časoch keď sú Pitt Bully ohovárané a vytvárajú sa o nich stereotypy, že sú násilné a nepriateľské je príbeh a Lillynom hrdinstve dôkazom pravého charakteru týchto úžasných psov. Ďaleko od agresivity, nepriateľstva a ľahostajnosti, Lilly je hrdina a ambasádor pre všetky Pitt Bully. MSPCA- Angel obhajcovia  a tím adoptívneho centra pracujú roky na spochybnení predstavy, že Pitt Bully sú prirodzene nebezpečné. Je to len nedávno, čo boli Pitt Bully chybne označené ako hlavní vinníci. Lilly dokázala, že bezpodmienečná láska a vernosť je znakom Pitt Bullov ako aj mnochých iných psov. 

´´Lillyn príbeh nás nadmieru posunul ďalej a dúfam, že jej správanie zvýrazní pravdu o Pitt Bulloch- sú to úžasné zvieratá a sú rovnako oddané svojej rodine ako ktorýkoľvek iný pes´´  hovorí riadiťeľ MSPCA ochrany zvierat Jean Weber.

Keď sa Lilly naplno zotavila z operácií, išla s Dávidom domov. Christine sa nasťahovala ku Dávidovi aby pomohla pri Lillynom zotavovaní. Lillyno zotavovanie bude pravidelne monitorované veterinárnym tímom z Angell, aby sa zaistila každá možná šanca , že bude opäť sama sebou. 

Milovníci zvierat z Marylandu bojujú proti rozhodnutiu súdu, že Pitt Bully sú nebezpečné.

 

 

David dúfa, že Lillyn odvážny príbeh pomôže vyvrátiť častokrát neoprávnenú mienku o pitt bulloch.

´´Zachráni mnoho psov. Tí, ktorí spia na studených podlahách idú do milujúcich domovov vďaka Lilly.´´

V deň matiek povedala Christine svojmu synovi, že jej nemusí dávať žiadny darček, pretože jej už dal najlepší darček aký si kto mohol priať – Lilly.

Nadácia Lilly hrdinského psa zbiera donácie, aby pomohla útulkom a záchrannym centrám, ktoré zachráňujú Pitt Bully a pomáhajú im k adopcií. ´´ Vždy som chcel pomáhať psom v núdzi a táto neštastná udalosť má pozitívny koniec.´´

Komentáre

komentárov

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here