Úvod PRÍBEHY Psík Angus má dôležitú prácu. Chráni ľudí pred nebezpečnou infekciou

Psík Angus má dôležitú prácu. Chráni ľudí pred nebezpečnou infekciou

409
0

Psík Angus je roztomilý Anglický špringeršpaniel, ktorý žije spolu so svojou majiteľkou vo Vancouveri. Nie je však len domácim miláčikom. Angus má veľmi dôležitú prácu. Je vycvičený, aby dokázal vyňuchať baktérie Clostridium difficile.

Spomínaná baktéria sa najčastejšie vyskytuje v nemocniciach a zdravotné problémy, ktoré spôsobuje môžu byť fatálne. Centrum pre kontrolu chorôb v Spojených štátoch eviduje každoročne približne 500 tisíc prípadov infekcie a z toho až 15 tisíc končí smrťou. Angusova práca sa teda nedá brať na ľahkú váhu.

Na nedávanej tlačovej konferencii Angus predviedol, čo dokáže. Vyhľadal zámerne umiestnené baktérie Clostridium difficile a to do 10 sekúnd. To je naozaj parádny výkon.

Samozrejme nejde ani tak o to, čo predviedol pred divákmi, ale o to, čo robí, keď je v nemocnici. Vancouver General Hospital, v ktorej tento šikovný psík pracuje, zaznamenala pokles prípadov infekcie zo 108 na 80 v priebehu niekoľkých mesiacov.

Keďže má Angusova práca vynikajúce výsledky, pripojí sa k nemu aj ďalší psík menom Dodger. Ten tiež dostane výcvik, aby dokázal nájsť nebezpečné baktérie. Dúfajme, že tak spolu zachránia mnoho ďalších životov.

Zdroj: iheartdogs.com

Komentáre

komentárov