Home PRÍBEHY Pracovníci na ropnej plošine zachránili psíka, ktorý plával 200 km od pobrežia

Pracovníci na ropnej plošine zachránili psíka, ktorý plával 200 km od pobrežia

750
0
Psík na ropnej plošine

Napriek tomu, že sa vo svete deje mnoho negatívneho, stále sa nájdu aj pozitívne veci. Príkladom môže byť aj tento psík na ropnej plošine. Zdalo by sa, že vyše 200 km od pobrežia nebude mať žiadnu nádej na záchranu. A predsa sa dnes teší zo života vďaka pracovníkom na spomínanej ropnej plošine.

Vyčerpaného psíka zachránili uprostred oceánu

Jedného dňa si robotníci na ropnej plošine v Thajsku všimli vo vode čosi nezvyčajné. Bol to vyčerpaný psík plávajúci neďaleko ich stanovišťa, ktoré je od pevniny vzdialené vyše 200 km.

Jeden z robotníkov, Vitisak Payalaw, si psíka hneď odfotil a spolu so svojimi kolegami začali premýšľať, ako ho dostanú z vody.

Podľa jeho príspevku na Facebooku, psa zbadali vďaka tomu, že bolo pekné počasie a vlny neboli veľké. V opačnom prípade by si ho pravdepodobne vôbec nevšimli.

Po vzájomnom dohadovaní sa, muži napokon prišli s riešením, že psíka uviažu lanom a tak ho vytiahnu z vody.

Pes bol úplne vyčerpaný a ledva stál na labkách. Podľa robotníkov zrejme vypadol z lode alebo sa ho niekto takto zbavil na mori.

Robotníci sa o neho postarali, dali mu jedlo aj vodu. Na ropnej plošine s nimi pobudol ešte dva dni, kým pre neho vyrobili špeciálnu klietku, aby ho mohli bezpečne prepraviť.

Po príchode na pevninu bol psík prevezený na veterinárnu kliniku do Songkhla v Thajsku. Tam ho veterinári prezreli a zisťovali či je zdravotne v poriadku.

Jeden z pracovníkov ropnej plošiny by si tohto krásneho chlpáča rád adoptoval, pokiaľ sa neozve jeho pôvodný majiteľ. Zatiaľ psík dostal meno Boonrod, čo v preklade znamená „duchovný dar pre šťastie v budúcnosti“.

Tento neuveriteľný príbeh sa stal rýchlo virálnym a mnoho ľudí ponúklo finančnú pomoc pre psíka. Vitisak Payalaw však všetky dary odmietol, keďže je o neho dobre postarané.

Zdroj: boredpanda.com

Komentáre

komentárov