Home TIPY A RADY Reč mačky: 9 spôsobov, ako mačka prejavuje lásku

Reč mačky: 9 spôsobov, ako mačka prejavuje lásku

435
0
Reč mačky

Mačka sa svojím správaním celkom odlišuje od správania psa. Každá z nich je originál, či už vzhľadovo, tak aj v správaní. Keď svoju mačku bližšie spoznáte a vytvorí sa medzi vami silné puto, určite vám svoju lásku dá patrične najavo. V tomto článku si môžete prečítať o najčastejších prejavoch lásky, ktorými sú mačky charakteristické.

1. Vo vašej prítomnosti pradie

Tento prejav lásky pozná asi každý a je typický práve pre mačkovité šelmy. Pradenie však nemusí byť iba prejavom šťastia a spokojnosti. Nové výskumy zistili, že mačky pradú, aj keď sú v strese alebo ich niečo bolí.

2. Masíruje vás

Koho by predsa masáž nepotešila. Mačka masíruje striedavým pritláčaním a uvoľňovaním predných labiek. Masírovanie je pri mačkách spájané s pocitom, ktorý mali, keď boli ešte mačiatka, a týmto spôsobom uvoľňovali mliečko z mliečnej žľazy. Nie každá mačka prejavuje lásku alebo náklonnosť týmto spôsobom, to však neznamená, že vás nemá rada.

3. Obtiera sa o nohy

Mačka sa snaží získať vašu pozornosť a zároveň preniesť svoj pach na vás. Pokiaľ nedržíte tanier s jedlom, je pravdepodobné, že sa chce hrať, alebo maznať.

4. Naráža hlavou do rúk

Mačky majú na hlave pachové žľazy, ktoré ľudia necítia, ale mačky áno. Týmto spôsobom si vás značkuje, alebo sa chce hladkať a vyžaduje vašu pozornosť. Pritláčať hlavu môže aj o vašich psov, kedy im plne dôveruje.

5. Nosí vám rôzne predmety

Darčeky, ktoré získate od vašej mačky, nemusia byť vždy na vašom zozname želaní. Vonkajšie mačky zvyknú priniesť mŕtvu myšku alebo vtáčika priamo pred dvere. Ľudia si myslia, že týmto spôsobom sa chce mačka zavďačiť. Najnovšie informácie však hovoria o tom, že vás chce mačka motivovať k lovu. Pravdepodobne pre ňu predstavujete slabého lovca. Mačky v byte, alebo bez prístupu von zvyknú nosiť rôzne predmety, ktoré nájdu. Niektoré sa dokonca naučili aj aportovať.

6. Ukazuje vám brucho

Brucho je časť tela, kde je koža tenšia a vnútorné orgány už nie sú chránené hrudným košom. Tým, že mačka odokrýva svoju najzraniteľnejšiu časť tela, dáva najavo, že vám plne dôveruje. Avšak nie každá mačka sa nechá na bruchu hladkať. Treba si dávať pozor, aby vás náhodou nepoškriabala.

7. Chodí za vami

Mačka sa vo vašej prítomnosti cíti bezpečne a chce byť na blízku. Mali by ste si to vážiť a venovať svojej mačke čas. Niekedy sú len zvedavé a chcú sa pozerať, čo práve robíte.

8. Uprený pohľad – mačací bozk

Ak sa na vás mačka pozerá a pomaly žmurká, znamená to, že máte v jej živote významné miesto. Mačka vás svojim spôsobom obdivuje.

9. Leží vám v lone

Keď náhodou sedíte, a mačka vám skočí do lona a zaspí, je vo vašej blízkosti spokojná. Ak pri tom aj pradie a masíruje vás, máte pravdepodobne tú najšťastnejšiu mačičku. Je dôležité myslieť aj na to, že mačku nemôžete nútiť k tomu, aby bola vo vašej prítomnosti, keď to sama nechce. Je lepšie, keď príde sama.

Správanie každej mačky je individuálne a závisí aj od toho, aký vzťah si so svojou mačkou vybudujete. Najlepšie je, ak si správanie mačky pozorujete sami a viete presne, kedy ju niečo trápi, alebo je chorá.

Komentáre

komentárov