Home PRÍBEHY Rotvajler pomáha svojej majiteľke s Aspergerom zvládať ťažké chvíle

Rotvajler pomáha svojej majiteľke s Aspergerom zvládať ťažké chvíle

189
0
Rotvajler

Danielle Jacobs je mladá žena, ktorá žije v Arizone. V roku 2013 jej bol diagnostikovaný Aspergerov syndróm, ktorý je poruchou autistického spektra. Preto sa rozhodla vycvičiť si svojho psa, aby jej v ťažkých chvíľach pomáhal. Rotvajler Samson sa tak stal jej veľkou oporou.

„Takéto to je mať Aspergera,“ napísala Danielle na YouTube. „Takto vyzerá, keď dostanem záchvat… Vycvičila som ho, aby reagoval na depresívne stavy a sebapoškodzovanie.“ Ďalej píše, že: „Ľudia s Aspergerom alebo autizmom sú ako počítače. Ak je príliš veľa vstupov a nedostatok výstupov, nezvládnu to a zosypú sa.“

Video, ktoré sa jej podarilo zachytiť, ukazuje ako si Danielle v záchvate ubližuje a jej verný priateľ Samson sa jej v tom snaží zabrániť a upokojiť ju. To sa mu napokon aj podarí.

Tento milý rotvajler bol adoptovaný z útulku. Prešiel špeciálnym výcvikom, aby vedel svojej majiteľke pomáhať a byť jej vždy nablízku.

Danielle toto video zverejnila na svojom kanály práve preto, aby zvýšila povedomie o tejto poruche a o stavoch, ktoré ľudia s Aspergerom či autizmom zažívajú.

Zdroj: boredpanda.com

Komentáre

komentárov