Home FOTKY Rozprávkové obrázky koní žijúcich v extrémnych podmienkach Islandu

Rozprávkové obrázky koní žijúcich v extrémnych podmienkach Islandu

451
0

Sneh a ľad mali vždy mystické vlastnosti, a to je pravdepodobne to, čo robí Island takým očarujúcim miestom.  Fotograf a režisér  Drew Doggett z New Yorku sa rozhodol zachytiť kúsok tejto mágie vo svojej novej fotografickej sérii s názvom „V ríši legiend“ kde zdôraznil jedinečný vzťah medzi touto krajinou a koňmi.

Aj keď to bola Doggetova prvá návšteva Islandu, preletel veľa častí sveta pre zábery v nezvyčajných lokalitách.

„Počas mojej práce som zistil, že som dôsledne zameraný na miesta na Zemi, ktoré navštíviť je takmer nemožné“ povedal pre Bored Panda. „Island je neskutočné miesto, a kone sú  dokonalými spoločníkmi tejto úchvatnej a dych berúcej krajiny, kombinácia týchto dvoch vecí je naozaj nezabudnuteľná“.

Ale nebola to iba scenéria, čo priviedla umelca do ľadového regiónu.

“V mnohých ohľadoch ma to ťahalo na Island (a k mojej kariére fotografa) pretože mám záľubu v dobrodružstve – už do malička. Dvadsaťtisíc míľ pod morom od Jule Verne, ktoré som opätovne čítal vediac, že jedného dňa chcem také dobrodružstvo zažiť vo svojom živote.” vysvetlil Doggett.

Naozaj dobre zachytiť fantastické príbehy na fotografie nie je vôbec jednoduché. Fotograf uviedol, že strávil mesiace plánovaním dvojtýždňového fotenia, ale stretol sa aj tak s niekoľkými výzvami.

„Okrem hlavnej výzvy zachytiť zvieratá, som sa musel popasovať napríklad aj s nepredvídateľným počasím na Islande. Musel som urobiť to najlepšie v rámci každej príležitosti, ktorá sa mi dostala, pretože to bolo buď krátko pred dažďom alebo rýchlym prívalom vetra, kedy sme museli hľadať akýkoľvek prístrešok“.

Po prezretí fotografíí je jasné, že Doggettova tvrdí práca sa vyplatila, a vyvrcholila tvorbou nádhernej série. Vyjadril sa, že verí, že diváci odídu s pocitmi kolektívnej nostalgie, inšpirácie a fantázie.

Prejdite nižšie, a uvidíte Doggettove očarujúce fotky zo série „V ríši legiend“!

Zdroj: boredpanda.com

Komentáre

komentárov