Úvod PRÍBEHY Smiley sa narodil bez očí. Stal sa obrovskou inšpiráciou pre ľudí

Smiley sa narodil bez očí. Stal sa obrovskou inšpiráciou pre ľudí

514
0

Zlatý Retriever Smiley sa narodil bez očí. Jeho majiteľka Joanne George si ho adoptovala, keď mal 2 roky. Jeho úžasná povaha a chuť do života inšpirovala nielen ju, ale aj ľudí, ktorí Smileyho spoznali.

„Ľudia ním boli očarení a inšpirovaní.“ povedala Joanne. „Rozhodla som sa, že z neho urobím terapeutického psa a podelím sa o jeho skvelú energiu aj s inými.“

Keď Smiley prešiel programom, dostal certifikát ako terapeutický pes. Joanne s ním začala chodiť do domova dôchodcov a aj do nemocnice navštevovať pacientov. Väčšinou chodili za deťmi a dospelými s psychickými poruchami.

Nasledujúcich 7 rokov učil Smiley ľudí, aby sa nezaoberali minulosťou. Aby zabudli na to zlé, čo sa im prihodilo a aby si užívali život.

„Psy nechávajú minulosť minulosťou a idú ďalej. Ľudia minulosťou žijú, spomínajú najmä na zlé veci. Smiley im pomáha prekonať to.“ povedala Joanne.

Na jednu zo Smileyho návštev v sanatóriu Joanne nikdy nezabudne.

Teddy, muž, ktorého Smiley častokrát navštevoval, bol nemý a nijakým spôsobom nekomunikoval. Smileyho to však neodradilo a skúšal sa s mužom zblížiť.

„Jedného dňa, Smiley zdvihol labu rovno pred Teddym a ten sa začal smiať. Všetky zdravotné sestry vbehli do izby a boli prekvapené. Povedali, že Teddyho nikdy nevideli usmievať sa. Nikdy sa nesnažil s kýmkoľvek komunikovať.“ popísala Joanne ten krásny moment.

Odvtedy, vždy keď išli do sanatória, Teddy bol prvou osobou, ktorú išiel Smiley navštíviť. Bolo vidieť, že Teddy je vďaka úžasnému psíkovi šťastnejší.

Dnes už 12-ročný Smiley so svojou kariérou pomaly končí. Joanne spomína, ako s ňou išiel Smiley na prvé rande a aj na to, ako jej na svadbe niesol prstienky. Ako sama hovorí, tento pes jej celkom zmenil život. A nielen jej, ale aj stovkám iných ľudí.

Joanne na záver ešte dodala: „Možno jeho srsť postupne vybledne,  jeho kroky budú stále pomalšie a pomalšie, ale Smiley nikdy neprestane vrtieť chvostom.“

Komentáre

komentárov