Úvod PRÍBEHY Tučniak každoročne prepláva 8000 km, aby navštívil muža, ktorý mu zachránil život

Tučniak každoročne prepláva 8000 km, aby navštívil muža, ktorý mu zachránil život

7069
0

V roku 2011, Brazílčan menom Joao Pereira de Souza našiel na pláži ležať Tučniaka dvojpáseho. Bol celý od nafty a jeho život visel na vlásku. Joao ho ošetril, nakŕmil a staral sa oňho až kým celkom nevyzdravel.

V Brazílii je však protizákonné chovať divoké zvieratá, a tak tučniaka, ktorému dal meno Dindim, pustil naspäť do prírody. Dindim najprv nechcel odísť, ale napokon odplával do svojej domoviny.

71-ročný murár Joao si myslel, že svojho čiernobieleho kamaráta už nikdy neuvidí. Preto ho nesmierne prekvapilo, keď ho o rok Dindim prišiel navštíviť.

„Mám toho tučniaka rád, ako by bol moje vlastné dieťa. A verím, že aj on má rád mňa.“ povedal Joao pre Globo TV.

Tučniak Dindim chodí svojho záchrancu takto navštevovať každý rok. Nikomu okrem tohto starého muža nedovolí, aby ho hladkal či sa s ním maznal. Ak sa o to niekto pokúsi, ďobne ho.

Profesor biológie Krajewski hovorí, že nikdy nič podobné nevidel. Podľa neho si tučniak pravdepodobne myslí, že Joao je súčasťou jeho rodiny.

Nech už je to teda akokoľvek, vzťah medzi nimi je naozaj krásny. Vidno, že tučniak je Joaovi vďační za záchranu života a dáva mu to najavo naozaj krásnym spôsobom.

Komentáre

komentárov