Home PRÍBEHY Vystrašená túlavá mačka sa zmenila o 180 stupňov

Vystrašená túlavá mačka sa zmenila o 180 stupňov

390
0
Túlavá mačka

Priateľstvo dokáže spraviť zázraky a zmeniť veľa v živote človeka. Ak sa zmyslíte, určite si spomeniete na obdobie, keď vám blízky priateľ pomohol zvládnuť ťažké situácie.

Nie sú to však len ľudia, ktorí dokážu poskytovať výhody v rámci priateľstva.  Príbeh chorej a vystrašenej siamskej mačky vás v tom utvrdí.

Obyvatelia mesta Kingston v Ontáriu si všimli chorľavú mačku potulovať sa po rušných uliciach. Mačka si dávala na ľudí veľký pozor, mala opuchnuté oči a okolo nich nahromadenú tekutinu. Život na ulici nie je pre žiadne zviera láskavý.

Našťastie, jeden okoloidúci bol schopný a ochotný odchytiť mačku a zaniesť ju na miesto, kde sa jej dostane opatery. Happy Tails Farm Sanctuary, ktorú vlastní Carla Reilly Moore a jej manžel Harold, je skupina venovaná pomoci zvieratám. Taktiež vzdeláva verejnosť v danej problematike.

Organizácia Happy Tails sa zo začiatku sústredila na prasiatka, neskôr rozšírila svoju pôsobnosť o iné živočíchy a domáce zvieratá. Majú mimoriadne kvalifikované schopnosti pomáhať zvieratám, ktoré sa potrebujú naučiť, ako spolupracovať s ľuďmi a dôverovať im.

Ľudia z organizácie mačičku bez váhania vzali k sebe a pomenovali ju Sapphire.

Zhodou okolností sa Carle a jej manželovi prednedávnom narodila dcérka, a to presne pár týždňov pred príchodom Sapphire. Zatiaľ, čo niektorí ľudia by váhali či prijmú tak zložitý prípad, Carla privítala Sapphire s otvorenou náručou a vysvetlila prečo:

„Nezaoberáme sa záchranou domácich zvierat, väčšinou sa zameriavame na hospodárske zvieratá. Ale z určitých dôvodov, keď sme dostali výzvu na záchranu Sapphire, prijali sme ju bez otázok.  Zistila som, že som povedala ‚áno‘ skôr než som vedela čo hovorím!“

A to čo sa stalo potom, nikto nepredpokladal.

Zatiaľ čo prvý uvítací deň strávila Sapphire pod Moorovou posteľou, potom už bola pripravená skamarátiť sa s ostatnými. Prvá osoba, s ktorou sa zoznámila bol Carlin manžel. Avšak potom sa rýchlo preorientovala na trávenie času s Carlou, ktorá trávila veľa svojho času s dcérkou Mary, o ktorú sa starala.

Sapphire sa okamžite začala zaujímať aj o dieťa. Spočiatku ju iba pozorovala z bezpečnej vzdialenosti, ale zároveň chcela byť čo najbližšie pri nej. Sapphire prevzala akúsi ochrannú rolu nad novorodencom. Carla povedala:

„Rýchlo sme si všimli, že Sapphire začala ochraňovať naše dieťa. Kedykoľvek išiel okolo pes, vyskočila a postavila sa vedľa Mary. A to sa stalo znova a znova“.

Veľmi rýchlo sa Sapphire stala súčasťou Maryinej detskej postieľky pri spánku. Túlila sa k nej bližšie a bližšie. Nakoniec jej iba blízkosť nestačila a položila si svoju labku na chrbátik dieťaťa.

Ako Mary rástla, všade mačku vyhľadávala a dokonca natiahla svoju ruku a pohladkala mačku po srsti. Carla ešte dodala:

„V štyroch mesiacoch už Mary vedela, kto je mačička, a pozrela sa priamo na ňu, keď sme sa jej opýtali, kde je. Natiahla ruku a dotkla sa jej. Vyzerá to, ako keby sa tieto dve dámy poznali večnosť“.

Zatiaľ čo Carla a jej rodina sú v pravidelnom kontakte so zvieratami, spojenie medzi Sapphire a Mary však popiera všetky zvyklosti. Osobitá väzba medzi týmito dvomi je nepopierateľná. Carla to sumarizuje:

„Toto je skutočný milostný príbeh. Prekračuje čas, špecifiká vzťahu a popiera logiku. Niektorí asi hovoria, že táto mačka vás potrebovala, preto si vás pritiahla, lebo ste boli schopní jej pomôcť… Ale my sme povedali, že my sme potrebovali ju. Nevedeli sme, že ju potrebujeme, ale teraz to už vieme“.

A práve tu vidíme silu priateľstva. Je to naozaj tá najcennejšia vec.

Zdroj: shareably.net

Komentáre

komentárov