Miniatúrne plemeno kolie: informácie, obrázky, fakty a vlastnosti

Vyberte Názov Pre Domáceho MaznáčikaObsahKolie sú inteligentné, milé a veľmi oddané plemeno. Sú to veľmi obľúbené domáce zvieratá, ktoré sú veľmi obľúbené pre svoju vernosť a láskavosť. Ak ste sa rozhodli, že chcete mať miniatúrne plemeno kolie, je tu niekoľko informácií, ktoré by ste mali vedieť.shetland sheepdogs in field

História miniatúrneho plemena kolie

Miniatúrne plemeno kolie pochádza z Anglicka. Boli vyšľachtené z väčších plemien kolie, ako sú border kolie a austrálske kolie. Boli vyšľachtené v 19. storočí ako spoločenské zvieratá pre bohatých. V súčasnosti sú veľmi obľúbené ako domáce zvieratá pre svoju vernosť a láskavosť.

Miniatúrne plemeno kolie je veľmi obľúbené medzi milovníkmi psov. Toto plemeno je veľmi inteligentné, láskavé a oddané. Majú veľmi dobrú vytrvalosť a sú veľmi hravé. Sú veľmi oddaní svojim majiteľom a sú veľmi dobrí spoločníci. Ak hľadáte malého, inteligentného a láskavého psa, potom je miniatúrne plemeno kolie pre vás to pravé. Môžu mať psy repu? Je repa bezpečná pre psov? Anglický buldog pitbull mix: informácie, obrázky, fakty a vlastnosti .Miniature Collie puppy

Vzhľad miniatúrneho plemena kolie

Miniatúrne plemeno kolie je veľmi malé plemeno. Sú veľmi kompaktné a majú krátke nohy. Ich hlava je veľmi široká a majú veľké uši. Ich srsť je veľmi hustá a môže byť buď hladká alebo kučeravá. Ich farba môže byť čierna, biela, červená alebo hnedá. Ich chvost je veľmi dlhý a môže byť buď zvlnený alebo rovný.Female Miniature Collie

Vlastnosti miniatúrneho plemena kolie

Miniatúrne plemeno kolie je veľmi inteligentné a láskavé plemeno. Sú veľmi oddaní svojim majiteľom a veľmi verní. Sú veľmi hravé a milujú sa hrať. Sú veľmi energické a potrebujú veľa pohybu. Sú veľmi dobre socializované a veľmi dobre sa zmestia do rodiny. Sú veľmi dobrí spoločníci a veľmi dobre sa hodia pre deti.Divider 5

Výživa miniatúrneho plemena kolie

Miniatúrne plemeno kolie potrebuje veľa výživy. Mali by dostávať kvalitné krmivo pre malé plemená. Mali by dostávať dostatok bielkovín, sacharidov a tukov. Mali by dostávať tiež dostatok vitamínov a minerálov. Mali by dostávať tiež dostatok vody. Mali by dostávať tiež dostatok pohybu a cvičenia.

Miniature Collie

Starostlivosť o miniatúrne plemeno kolie

Miniatúrne plemeno kolie potrebuje veľa starostlivosti. Mali by byť pravidelne kúpané a česané. Mali by byť tiež pravidelne kontrolované veterinárom. Mali by byť tiež pravidelne cvičené a venčené. Mali by byť tiež pravidelne kŕmené a napájané. Mali by byť tiež pravidelne očkované a odčervované.Miniature Collie tongue out

Cena miniatúrneho plemena kolie

Cena miniatúrneho plemena kolie sa líši v závislosti od toho, odkiaľ pochádza. Môžu byť veľmi drahé, ale môžu byť tiež veľmi lacné. Cena závisí od toho, odkiaľ pochádzajú, od ich veku a od toho, či sú chovateľské alebo nie. Cena tiež závisí od toho, či sú vyšľachtené alebo nie.

Záver

Miniatúrne plemeno kolie je veľmi obľúbené plemeno. Sú veľmi inteligentné, milé a veľmi oddané. Sú veľmi obľúbené ako domáce zvieratá pre svoju vernosť a láskavosť. Ak ste sa rozhodli, že chcete mať miniatúrne plemeno kolie, je tu niekoľko informácií, ktoré by ste mali vedieť. Mali by ste vedieť o ich histórii, vzhľade, vlastnostiach, výžive, starostlivosti a cene.

Zdroje:

FAQ

 • Aké je miniatúrne plemeno kolie?
 • Miniatúrne plemeno kolie je veľmi malé plemeno. Sú veľmi kompaktné a majú krátke nohy. Ich hlava je veľmi široká a majú veľké uši. Ich srsť je veľmi hustá a môže byť buď hladká alebo kučeravá. Ich farba môže byť čierna, biela, červená alebo hnedá. Ich chvost je veľmi dlhý a môže byť buď zvlnený alebo rovný.
 • Kde pochádza miniatúrne plemeno kolie?
 • Miniatúrne plemeno kolie pochádza z Anglicka. Boli vyšľachtené z väčších plemien kolie, ako sú border kolie a austrálske kolie. Boli vyšľachtené v 19. storočí ako spoločenské zvieratá pre bohatých.
 • Aké sú vlastnosti miniatúrneho plemena kolie?
 • Miniatúrne plemeno kolie je veľmi inteligentné a láskavé plemeno. Sú veľmi oddaní svojim majiteľom a veľmi verní. Sú veľmi hravé a milujú sa hrať. Sú veľmi energické a potrebujú veľa pohybu. Sú veľmi dobre socializované a veľmi dobre sa zmestia do rodiny. Sú veľmi dobrí spoločníci a veľmi dobre sa hodia pre deti.
 • Čo potrebuje miniatúrne plemeno kolie?
 • Miniatúrne plemeno kolie potrebuje veľa výživy. Mali by dostávať kvalitné krmivo pre malé plemená. Mali by dostávať dostatok bielkovín, sacharidov a tukov. Mali by dostávať tiež dostatok vitamínov a minerálov. Mali by dostávať tiež dostatok vody. Mali by dostávať tiež dostatok pohybu a cvičenia.
 • Aká je cena miniatúrneho plemena kolie?
 • Cena miniatúrneho plemena kolie sa líši v závislosti od toho, odkiaľ pochádza. Môžu byť veľmi drahé, ale môžu byť tiež veľmi lacné. Cena závisí od toho, odkiaľ pochádzajú, od ich veku a od toho, či sú chovateľské alebo nie. Cena tiež závisí od toho, či sú vyšľachtené alebo nie.
 • Akú starostlivosť potrebuje miniatúrne plemeno kolie?
 • Miniatúrne plemeno kolie potrebuje veľa starostlivosti. Mali by byť pravidelne kúpané a česané. Mali by byť tiež pravidelne kontrolované veterinárom. Mali by byť tiež pravidelne cvičené a venčené. Mali by byť tiež pravidelne kŕmené a napájané. Mali by byť tiež pravidelne očkované a odčervované.