Macky môžu jesť datle? Veterinárny sprievodca pre zdravie a bezpečnosť

Datle sú druh ovocia, ktoré pochádzajú z Blízkeho východu. Sú veľmi sladké a majú veľa vitamínov a minerálov. Datle sú bohaté na vlákninu, draslík, horčík, vápnik, železo a vitamíny A, B a K. Sú tiež bohaté na antioxidanty, ktoré pomáhajú bojovať proti voľným radikálom a chrániť pred rakovinou.

Ako zaobchádzať s mojím psom, keď zje podstielku pre mačky?

Váš pes je odlišný od mačky a preto je dôležité vedieť, čo môže jesť a čo nie. Ak váš pes zje podstielku pre mačky, môže to mať za následok zdravotné problémy. Podstielka pre mačky môže obsahovať toxíny, ktoré môžu byť pre vášho psa škodlivé. Preto je dôležité, aby ste vedeli, ako postupovať, ak váš pes zje podstielku pre mačky.

Moja macka zjedla pavuka! Rizika a kedy sa obavat (odpoved veterinara)

Mačky sú predátory, ktorí majú vrodenú potrebu loviť. Ak je mačka voľne žijúca, jej potravou sú hlavne hlodavce, vtáky a hmyz. Ak je mačka domáca, jej potravou sú hlavne krmivo pre mačky. Avšak, ak je mačka voľne žijúca, môže si občas dopriať aj pavúka. Mačky sú veľmi inteligentné a vedia, že pavúky sú bohaté na bielkoviny, čo je pre nich veľmi dôležité.

Ako liečiť zlomený alebo roztrhaný necht u psa?

Zlomený alebo roztrhaný necht je stav, keď sa necht psa zlomí alebo roztrhne. Toto sa môže stať, ak pes skočí z vysokej lavičky alebo ak sa o necht zakopne. Zlomený alebo roztrhaný necht môže byť veľmi bolestivý pre psa a môže viesť k infekcii, ak nie je správne liečený.

Ako zaobchádzať s kuracou kosťou, ktorú zjedol váš pes?

Kuracie kosti sú pre psov nebezpečné, pretože sú veľmi krehké a môžu sa ľahko rozbiť na ostré kúsky. Ak sa tak stane, môžu poškodiť tráviaci trakt vášho psa a spôsobiť mu veľa bolesti. Ak sa kuracia kosť rozpadne na veľmi malé kúsky, môžu sa dostať do pľúc vášho psa a spôsobiť zápal pľúc.

Moj pes zjedol sodu bikarbonu! Tu je to, čo robiť (odpoveď veterinára)

Ak váš pes zjedol sodu bikarbonu, je dôležité, aby ste okamžite začali s prvou pomocou. Najprv by ste mali skontrolovať, či je váš pes v poriadku. Ak je váš pes v poriadku, mali by ste ho sledovať počas niekoľkých hodín, aby ste sa uistili, že sa jeho stav nezhorší. Ak sa jeho stav zhorší, mali by ste okamžite kontaktovať veterinára.