Bombajská mačka vs. čierna mačka: Aké sú rozdiely?

Vyberte Názov Pre Domáceho MaznáčikaObsah?

Bombajská mačka a čierna mačka sú dve veľmi populárne mačky, ktoré sa často zamieňajú. Aj keď majú veľa podobností, existujú aj veľké rozdiely medzi nimi. Ak hľadáte mačku, je dôležité poznať rozdiely medzi bombajskou a čiernou mačkou, aby ste si mohli vybrať toho správneho spoločníka pre seba a svoju rodinu.Vzhľad

Bombajská mačka má krátke, lesklé srsť, ktorá je často čierna alebo tmavo hnedá. Majú veľké, okrúhle oči a veľké uši. Ich telo je kompaktné a silné. Čierne mačky majú dlhšiu srsť, ktorá je často čierna alebo tmavo hnedá. Majú veľké, okrúhle oči a veľké uši. Ich telo je dlhšie a štíhlejšie ako telo bombajskej mačky.

Bombajská mačka vs. čierna mačka: Aké sú rozdiely? Bombajská mačka je veľmi podobná čiernej mačke, ale má jasnejšiu farbu a jej oči sú zvyčajne zelené. Bombajská mačka je tiež väčšia ako čierna mačka a má hustšiu srsť. Čierna mačka má tmavšiu farbu a jej oči sú často červené alebo hnedé. Čierna mačka je tiež menšia ako bombajská mačka a má jemnšiu srsť.

Polsko má veľa rôznych plemien psov. Prezrite si 7 polských plemien psov , aby ste zistili, ktoré plemeno je pre vás najvhodnejšie. Psy môžu jesť vaječné bielky, ale je dôležité, aby ste sa uistili, že sú bezpečné pre vášho psa. Prečítajte si viac o tom, či sú vaječné bielky bezpečné pre psov .Bombay Cat vs. Black Cat

Povaha

Bombajská mačka je veľmi inteligentná a hravá. Sú veľmi priateľské a láskavé a radi sa hrajú s ľuďmi a inými zvieratami. Čierne mačky sú tiež veľmi inteligentné a hravé, ale sú tiež veľmi samostatné a nezávislé. Sú veľmi láskavé a milujú byť v centre pozornosti.bombay black cat portrait

Zdravie

Bombajská mačka je obzvlášť náchylná na očné ochorenia, ako je entropia a glaukóm. Čierne mačky sú náchylné na očné ochorenia, ako je entropia, ale nie sú také náchylné na glaukóm. Obidve mačky sú tiež náchylné na niektoré choroby srdca a obličiek.

bombay cat sitting on grass outdoor

Starostlivosť

Bombajská mačka potrebuje veľa pozornosti a starostlivosti. Musia byť často kúpané a ich srsť musí byť často česaná. Čierne mačky potrebujú tiež veľa pozornosti a starostlivosti, ale nie sú také náročné ako bombajské mačky. Ich srsť je ľahšie česať a nemusia byť tak často kúpané.black cat sitting outdoor

Záver

Bombajská mačka a čierna mačka sú veľmi podobné, ale majú aj veľa rozdielov. Ak hľadáte mačku, je dôležité poznať rozdiely medzi bombajskou a čiernou mačkou, aby ste si mohli vybrať toho správneho spoločníka pre seba a svoju rodinu. Pre viac informácií o bombajskej a čiernej mačke navštívte petmd.com a petmd.com .

black cat outdoor

FAQ

Ako dlho žijú bombajské a čierne mačky?

Bombajské mačky obyčajne žijú od 12 do 15 rokov a čierne mačky obyčajne žijú od 10 do 15 rokov.

Môžu bombajské a čierne mačky žiť spolu?

Áno, bombajské a čierne mačky môžu žiť spolu. Obidve mačky sú veľmi priateľské a láskavé, takže by mali byť schopné žiť v mieri.

Môžu bombajské a čierne mačky byť venčené?

Áno, bombajské a čierne mačky môžu byť venčené. Avšak, pretože sú to mačky, ktoré sú zvyknuté na život v interiéri, je dôležité, aby ste ich venčili na bezpečnom mieste, kde nie sú žiadne nebezpečenstvá.

Môžu bombajské a čierne mačky byť trénované?

Áno, bombajské a čierne mačky môžu byť trénované. Obidve mačky sú veľmi inteligentné a hravé, takže by mali byť schopné sa naučiť základné komandy, ako je napríklad „sedieť“ alebo „ležať“.

Môžu bombajské a čierne mačky byť chované v byte?

Áno, bombajské a čierne mačky môžu byť chované v byte. Obidve mačky sú veľmi samostatné a nezávislé, takže by mali byť schopné prispôsobiť sa životu v byte.

Môžu bombajské a čierne mačky byť chované vonku?

Áno, bombajské a čierne mačky môžu byť chované vonku. Avšak, pretože sú to mačky, ktoré sú zvyknuté na život v interiéri, je dôležité, aby ste im poskytli bezpečné prostredie, kde nie sú žiadne nebezpečenstvá.

Záver

Bombajská mačka a čierna mačka sú veľmi podobné, ale majú aj veľa rozdielov. Ak hľadáte mačku, je dôležité poznať rozdiely medzi bombajskou a čiernou mačkou, aby ste si mohli vybrať toho správneho spoločníka pre seba a svoju rodinu. Pre viac informácií o bombajskej a čiernej mačke navštívte petmd.com a petmd.com.