Úvod TIPY A RADY 5 dôvodov, prečo by si mal so svojím psíkom tráviť viac času

5 dôvodov, prečo by si mal so svojím psíkom tráviť viac času

11189
0

Aj keď väčšina z nás, psíčkarov, sa svojmu štvornohému miláčikovi snaží dopriať aspoň jednu prechádzku denne, v dnešnom uponáhľanom svete sa môže stať, že mu nevenujeme toľko času, koľko by si zaslúžil. Psíky pri tom nepotrebuju žiadne luxusné večere, úplne im stačí ak ich občas zoberieš na krátky výlet alebo si s nimi iba zahádžeš loptičku v parku. Existuje veľa dôvodov, prečo to prospeje nielen tvojmu psíkovi ale aj tebe.

1.Obaja budete šťastnejší

Je vedecky dokázané, že majitelia psov sú oveľa štastnejší ako tí, ktorí psa nemajú. Psíky dokážu redukovať pocity úzkosti a depresie a to aj vtedy, keď bežné metódy ako terapie u psychológa alebo meditácie nepomáhajú. Spoločné chvíle však neprospejú iba tebe. Psíky sú od prírody zvedavé a tak ich prechádzka po nových miestach bude baviť, začo sa ti odvďačia lepším správaním.

2.Obaja budete zdravší

Pri dnešnom sedavom spôsobe života väčšiny ľudí hoci aj krátka prechádzka pomôže tebe aj tvojmu psovi udržať sa v dobrej kondícií. Psy taktiež napomáhajú pri zvládaní stresu a depresií a tak znižujú krvný tlak a udržiavajú tvoje srdce zdravé.

3. Budeš spoločenskejší

Je známe, že psíčkari zvyknú byť spoločenskejší v porovnaní s tými, ktorí psa nemajú. Je to spôsobené hlavne tým, že pes ťa dokáže zoznámiť s novými ľudmi a taktiež je vhodnou témou na prvý rozhovor. Ak sa teda bojíš nadväzovania nových kontaktov, zober svojho psíka do mesta a ten ti pomôže hravo prelomiť ľady.

4. Budeš pokojnejší

Určite si si všimol, že aj po krátkom maznaní so svojim chlpáčom sa všetky tvoje problémy zdajú byť menšie. Je to spôsobené tým, že psy znižujú hladiny stresových hormónov a ty sa tak cítiš oveľa pokojnejší. Ďaľším veľkým plus je fakt, že so svojim psíkom sa naozaj nemôžeš pohádať.

5. Vybudujete si hlbší vzťah

Určite existuje veľa spôsobov ako si s tvojím psíkom vytváraš vzťah, je však dôležité aby si ho udržiaval silný. Ak spolu budete tráviť veľa času budete si bližší a tým pádom aj štastnejší. 

Komentáre

komentárov