Úvod TIPY A RADY Bude váš pes dobrým susedom? To záleží len na vás!

Bude váš pes dobrým susedom? To záleží len na vás!

5584
0

Výcvik vášho psa je skutočne len na vás, rovnako ako spôsob, akým sa bude správať k vašim susedom. Váš tréning a čas strávený s ním, určí aký typ suseda sa z vášho psa stane. Prvým krokom je povzbudzovanie psíka a predpoklad  úspechu. Psy sú veľmi intuitívne a ak budete robiť tie správne kroky, budú sa učiť veľmi rýchlo. Základom úspechu je tvrdá práca, ktorá časom prinesie ovocie a vaši chlpáči budú nielen dobrými susedmi, ale aj priateľmi.

Tu je niekoľko tipov a rád ako môžete zo svojho psíka vychovať dobrého suseda:

1. Povedzte áno plotu

Je dôležité zaistiť vašu bezpečnosť. Rovnako je podstatné chrániť súkromie svoje a aj susedov. Toto docielite oplotením svojho domu a záhrady. Pes, ktorý pozná a rešpektuje hranice plotu je skvelým susedom. Plot chráni nielen vás, ale aj vášho psíka a drží ho v bezpečí na dvore.

2. Stopnite štekot

Neustály psí štekot je zaručeným receptom na to, ako sa stať nenávidený okolitými susedmi. Väčšina susedov určite ocení ticho, najmä po náročnom pracovnom dni.  Ak váš miláčik šteká vo dne aj v noci, je potrebné zakročiť. Jedným z riešení je oslovenie trénera a jeho okamžitý výcvik.

3. Výcvik, výcvik, výcvik

Častokrát sa nekladie dôraz na správny výcvik psa. Avšak ten je veľmi dôležitý. Nesprávny výcvik dokáže spôsobiť veľké problémy v jeho správaní, naproti tomu ten správny mu dodáva energiu a chuť pracovať ďalej.

Ako sa hovorí: „unavený pes nehnevá“ je pravda a určite to všetci poznáte. Výcvik psíka unaví a už nemá čas vystrájať. No nielen fyzický výcvik je dôležitý, rozvíjanie mentálnych schopností psa je dôležité. A ako je vidieť na obrázku, tento psíček posilňuje mozog hračkou.

4. Predstavenie

Urobte si čas, aby ste sa so svojim miláčikom prešli okolo svojich susedov, ktorých ešte dobre nepozná. Nielenže to posilní vzťahy, ale psík svoje okolo spozná a nebude ho považovať za hrozbu. Tento jednoduchý krok vám tiež umožní zistiť, či sú vaši susedia tolerantní a aký vzťah si s ním vytvoria. Dáva im to príležitosť aj na prípadné otázky.

5. Sterilizovať a kastrovať

Je len na vás, či svojho štvornohého miláčika dáte kastrovať alebo sterilizovať. Touto možnosťou sa môžete vyhnúť nechcenému otehotneniu u feniek.

6. Buďte spravodlivý

Nebojte sa a dajte najavo svoje požiadavky. Vaši susedia pochopia, že to robíte aj pre ich dobro. Ak váš pes nemá rád deti, uistite sa, že ich nenechajú bez dozoru a ich bezpečnosť je zaistená nielen hrubším plotom. V takomto alebo podobných prípadoch je potrebná diskusia so susedmi a vzájomná dohoda z oboch strán, keďže len tak sa dajú vybudovať pozitívne susedské vzťahy. Komunikácia je základ.

7. Kontrola nadovšetko

Otvorená komunikácia medzi majiteľom psa a susedmi je dôležitá. Pravidelná kontrola psíka pomôže zamedziť vzniku prekérnych situácií a možno aj nedorozumení. Veď možno neviete  o tom, že váš psík celý deň šteká a vy ste v práci alebo sa správa agresívne, len čo niekto zaklope na dvere, či zazvoní na zvonček. Susedská spätná väzba je skvelým riešením ako zostať v kontakte a mať svojho psíka vždy pod kontrolou.

Komentáre

komentárov