Tabulka rastu a hmotnosti labradora (od steniatka po dospeleho)

Vyberte Názov Pre Domáceho MaznáčikaObsahLabradori sú inteligentné, milé a oddané psy, ktoré sú obľúbené ako rodinné maznáčiky. Ak ste sa rozhodli adoptovať labradora, je dôležité poznať jeho rast a hmotnosť, aby ste vedeli, čo očakávať od svojho miláčika od steniatka po dospeleho. Táto tabuľka vám pomôže získať prehľad o raste a hmotnosti labradora.

Labrador je veľmi obľúbený pes, ktorý sa vyznačuje svojou inteligenciou, láskavosťou a oddanosťou. Tabulka rastu a hmotnosti labradora (od steniatka po dospeleho) je uvedená nižšie. Tennessee Treeing Brindle je jednou z najobľúbenejších plemien labradora. Ak váš pes sucho dýcha, dáva alebo máva, tu je to, čo máte robiť .Vek Rast Hmotnosť
Steniatko 25-35 cm 3-5 kg
Mladý dospelý 45-55 cm 25-35 kg
Dospelý 56-63 cm 30-45 kg

Tennessee Treeing Brindle je jedným z najobľúbenejších plemien labradora. Je to veľmi inteligentný, láskavý a oddaný pes. Tennessee Treeing Brindle má veľmi charakteristický vzhľad, ktorý je veľmi jedinečný a zaujímavý.

labrador Labrador Growth & Weight Chart

Rast a hmotnosť labradora od steniatka po dospeleho

Labradori sú veľké psy, ktoré dorastajú do výšky od 56 do 57 cm u mužských a od 54 do 56 cm u ženských. Hmotnosť labradora sa pohybuje od 25 do 36 kg u mužských a od 25 do 32 kg u ženských. V nasledujúcej tabuľke sú uvedené priemerné hodnoty rastu a hmotnosti labradora v závislosti od veku.labrador retriever

Tabulka rastu a hmotnosti labradora

Vek Výška (cm) Hmotnosť (kg)
Steniatko 25-35 3-5
3 mesiace 35-45 10-15
6 mesiacov 45-55 15-20
1 rok 50-60 20-25
2 roky 56-57 25-36
3 roky 56-57 25-36

Všimnite si, že labradori sú veľmi rýchlo rastúce psy. V prvom roku života sa ich výška a hmotnosť zdvojnásobia. V druhom roku života sa ich výška a hmotnosť zväčšia o polovicu. V treťom roku života sa ich výška a hmotnosť už nemenia.Divider 8

Ako udržať labradora v dobrej kondícii

Aby ste udržali labradora v dobrej kondícii, mali by ste mu poskytnúť dostatok pohybu. Labradori sú veľmi aktívne psy, ktoré potrebujú denné prechádzky a hry. Ak chcete, aby váš labrador zostal v dobrej kondícii, mali by ste mu tiež poskytnúť vyváženú stravu, ktorá bude vyhovovať jeho veku, veľkosti a aktivite. Ak máte akékoľvek otázky týkajúce sa stravy pre vášho labradora, obráťte sa na svojho veterinára.

labrador male and female_Tina Rencelj_shutterstock

Ako zabezpečiť, aby bol váš labrador zdravý

Okrem poskytovania vyváženej stravy a dostatku pohybu je dôležité, aby ste zabezpečili, aby bol váš labrador zdravý. Udržiavanie pravidelných veterinárnych prehliadok je dôležité pre zdravie vášho labradora. Okrem toho by ste mali zabezpečiť, aby bol váš labrador očkovaný a odčervený. Ak máte akékoľvek otázky týkajúce sa zdravia vášho labradora, obráťte sa na svojho veterinára.Divider 4

Ako zabezpečiť, aby bol váš labrador šťastný

Okrem poskytovania vyváženej stravy, dostatku pohybu a starostlivosti o zdravie vášho labradora je dôležité, aby ste zabezpečili, aby bol váš labrador šťastný. Labradori sú veľmi sociálne psy, ktoré potrebujú veľa pozornosti a lásky. Mali by ste sa snažiť tráviť čas s vášho labradora, hrať sa s ním a venčiť ho. Okrem toho by ste mali zabezpečiť, aby mal váš labrador dostatok priestoru na hranie a odpočinok.

two month old black labrador_Anna Yakymenko_shutterstock

Záver

Labradori sú inteligentné, milé a oddané psy, ktoré sú obľúbené ako rodinné maznáčiky. Ak ste sa rozhodli adoptovať labradora, je dôležité poznať jeho rast a hmotnosť, aby ste vedeli, čo očakávať od svojho miláčika od steniatka po dospeleho. Táto tabuľka vám pomôže získať prehľad o raste a hmotnosti labradora. Okrem toho je dôležité, aby ste zabezpečili, aby bol váš labrador zdravý a šťastný. Poskytnite mu vyváženú stravu, dostatok pohybu a lásky.

three month old Labrador_Olya Maximenko_shutterstock

FAQ

Ako veľký bude môj labrador?

Výška labradora sa pohybuje od 56 do 57 cm u mužských a od 54 do 56 cm u ženských. Hmotnosť labradora sa pohybuje od 25 do 36 kg u mužských a od 25 do 32 kg u ženských.

4 month old chocolate labrador_Mia JD_shutterstock

Ako často by som mal venčiť svojho labradora?

Labradori sú veľmi aktívne psy, ktoré potrebujú denné prechádzky a hry. Odporúča sa, aby ste svojho labradora venčili aspoň dvakrát denne.

Six month old Labrador Retriever_Ilaszlo_shutterstock

Akú stravu by som mal dať svojmu labradoru?

Mali by ste mu poskytnúť vyváženú stravu, ktorá bude vyhovovať jeho veku, veľkosti a aktivite. Ak máte akékoľvek otázky týkajúce sa stravy pre vášho labradora, obráťte sa na svojho veterinára.

nine months black Labrador_pixelaway_shutterstock

Ako často by som mal ísť s mojím labradorom na veterinárnu prehliadku?

Udržiavanie pravidelných veterinárnych prehliadok je dôležité pre zdravie vášho labradora. Odporúča sa, aby ste svojho labradora navštívili veterinára aspoň raz ročne.

Aké sú najlepšie hračky pre labradora?

Labradori sú veľmi inteligentné psy, ktoré milujú hrať sa. Najlepšie hračky pre labradora sú hračky, ktoré stimulujú jeho myseľ a telo. Odporúča sa, aby ste mu kúpili hračky, ako sú loptičky, frisbee, interaktívne hračky a hračky na žuvanie.