13 Typov Plemien Buldogov a Ich Rozdiely

Vyberte Názov Pre Domáceho MaznáčikaContentsBuldogi sú jedným z najobľúbenejších plemien psov. Ich charakteristický vzhľad a milá povaha robia z nich skvelých spoločníkov pre rodiny. Existuje však veľa rôznych typov buldogov, ktoré sa líšia veľkosťou, farbou a inými vlastnosťami. Pozrime sa na 13 typov buldogov a ich rozdiely.divider 9

Anglický buldog

Anglický buldog je najobľúbenejším typom buldoga. Je to stredne veľký pes s krátkym, huňatým srsťou a veľkými, okrúhlymi očami. Majú veľmi milú povahu a sú veľmi oddaní svojim majiteľom. Anglickí buldogi sú veľmi energickí a radi sa hrajú. Sú tiež veľmi odolní a môžu žiť až do veku 12 rokov.Olde English Bulldogge

Americký buldog

Americký buldog je veľmi podobný anglickému buldogovi, ale je o niečo väčší. Majú silné telo a krátku srsť. Sú veľmi energickí a radi sa hrajú. Sú tiež veľmi inteligentní a ľahko sa učia. Americkí buldogi sú veľmi oddaní svojim majiteľom a sú veľmi dobrí s deťmi.

French Bulldog

Francúzsky buldog

Francúzsky buldog je veľmi obľúbený typ buldoga. Sú stredne veľkí a majú krátku srsť. Majú veľmi milú povahu a sú veľmi oddaní svojim majiteľom. Sú veľmi inteligentní a ľahko sa učia. Francúzski buldogi sú veľmi energickí a radi sa hrajú. Sú tiež veľmi odolní a môžu žiť až do veku 12 rokov.American Bulldog

Škótsky buldog

Škótsky buldog je veľmi podobný anglickému buldogovi, ale je o niečo menší. Majú silné telo a krátku srsť. Sú veľmi energickí a radi sa hrajú. Sú tiež veľmi inteligentní a ľahko sa učia. Škótski buldogi sú veľmi oddaní svojim majiteľom a sú veľmi dobrí s deťmi.

Existuje 13 typov plemien buldogov a ich rozdiely sú veľmi zaujímavé. Ak ste milovníkom buldogov, mali by ste sa o nich dozvedieť viac. Ak hľadáte zábavné mená pre svoju mačku, prečítajte si cat names funny . Ak ste milovníkom psov a hľadáte informácie o plemene Border Collie Husky Mix, prečítajte si husky collie mix puppy .Alano Espanol (Spanish Bulldog)

Kanadský buldog

Kanadský buldog je veľmi podobný anglickému buldogovi, ale je o niečo väčší. Majú silné telo a krátku srsť. Sú veľmi energickí a radi sa hrajú. Sú tiež veľmi inteligentní a ľahko sa učia. Kanadskí buldogi sú veľmi oddaní svojim majiteľom a sú veľmi dobrí s deťmi.catahoula bulldog mix

Bostonský buldog

Bostonský buldog je veľmi podobný anglickému buldogovi, ale je o niečo menší. Majú silné telo a krátku srsť. Sú veľmi energickí a radi sa hrajú. Sú tiež veľmi inteligentní a ľahko sa učia. Bostonskí buldogi sú veľmi oddaní svojim majiteľom a sú veľmi dobrí s deťmi.

Ca De Bou

Australský buldog

Australský buldog je veľmi podobný anglickému buldogovi, ale je o niečo väčší. Majú silné telo a krátku srsť. Sú veľmi energickí a radi sa hrajú. Sú tiež veľmi inteligentní a ľahko sa učia. Australští buldogi sú veľmi oddaní svojim majiteľom a sú veľmi dobrí s deťmi.

Bullmastiff

Čínsky buldog

Čínsky buldog je veľmi podobný anglickému buldogovi, ale je o niečo menší. Majú silné telo a krátku srsť. Sú veľmi energickí a radi sa hrajú. Sú tiež veľmi inteligentní a ľahko sa učia. Čínski buldogi sú veľmi oddaní svojim majiteľom a sú veľmi dobrí s deťmi.

Japonský buldog

Japonský buldog je veľmi podobný anglickému buldogovi, ale je o niečo väčší. Majú silné telo a krátku srsť. Sú veľmi energickí a radi sa hrajú. Sú tiež veľmi inteligentní a ľahko sa učia. Japonskí buldogi sú veľmi oddaní svojim majiteľom a sú veľmi dobrí s deťmi.

Švajčiarsky buldog

Švajčiarsky buldog je veľmi podobný anglickému buldogovi, ale je o niečo menší. Majú silné telo a krátku srsť. Sú veľmi energickí a radi sa hrajú. Sú tiež veľmi inteligentní a ľahko sa učia. Švajčiarski buldogi sú veľmi oddaní svojim majiteľom a sú veľmi dobrí s deťmi.

Holandský buldog

Holandský buldog je veľmi podobný anglickému buldogovi, ale je o niečo väčší. Majú silné telo a krátku srsť. Sú veľmi energickí a radi sa hrajú. Sú tiež veľmi inteligentní a ľahko sa učia. Holandskí buldogi sú veľmi oddaní svojim majiteľom a sú veľmi dobrí s deťmi.

Belgický buldog

Belgický buldog je veľmi podobný anglickému buldogovi, ale je o niečo menší. Majú silné telo a krátku srsť. Sú veľmi energickí a radi sa hrajú. Sú tiež veľmi inteligentní a ľahko sa učia. Belgickí buldogi sú veľmi oddaní svojim majiteľom a sú veľmi dobrí s deťmi.

Záver

Existuje veľa rôznych typov buldogov, ktoré sa líšia veľkosťou, farbou a inými vlastnosťami. Všetky typy buldogov majú veľmi milú povahu a sú veľmi oddaní svojim majiteľom. Ak hľadáte skvelého spoločníka pre svoju rodinu, buldog je skvelou voľbou. Prečítajte si viac o buldogoch a ich rozdieloch.

FAQs

 • Aký je rozdiel medzi anglickým a americkým buldogom?
 • Anglický buldog je stredne veľký pes s krátkym, huňatým srsťou a veľkými, okrúhlymi očami. Americký buldog je o niečo väčší ako anglický buldog.
 • Aký je rozdiel medzi francúzskym a škótskym buldogom?
 • Francúzsky buldog je stredne veľký pes s krátkym, huňatým srsťou a veľkými, okrúhlymi očami. Škótsky buldog je o niečo menší ako francúzsky buldog.
 • Aký je rozdiel medzi kanadským a bostonským buldogom?
 • Kanadský buldog je veľmi podobný anglickému buldogovi, ale je o niečo väčší. Bostonský buldog je veľmi podobný anglickému buldogovi, ale je o niečo menší.
 • Aký je rozdiel medzi austrálskym a čínskym buldogom?
 • Australský buldog je veľmi podobný anglickému buldogovi, ale je o niečo väčší. Čínsky buldog je veľmi podobný anglickému buldogovi, ale je o niečo menší.
 • Aký je rozdiel medzi japonským a švajčiarskym buldogom?
 • Japonský buldog je veľmi podobný anglickému buldogovi, ale je o niečo väčší. Švajčiarsky buldog je veľmi podobný anglickému buldogovi, ale je o niečo menší.
 • Aký je rozdiel medzi holandským a belgickým buldogom?
 • Holandský buldog je veľmi podobný anglickému buldogovi, ale je o niečo väčší. Belgický buldog je veľmi podobný anglickému buldogovi, ale je o niečo menší.

Buldogi sú jedným z najobľúbenejších plemien psov. Ich charakteristický vzhľad a milá povaha robia z nich skvelých spoločníkov pre rodiny. Existuje však veľa rôznych typov buldogov, ktoré sa líšia veľkosťou, farbou a inými vlastnosťami. Ak hľadáte skvelého spoločníka pre svoju rodinu, buldog je skvelou voľbou.