Home PLEMENÁ 6 psích plemien, ktoré milujú sneh a zimu

6 psích plemien, ktoré milujú sneh a zimu

860
0

Chladné dni, sneh a mráz nie sú práve niečo, čo by si mnoho ľudí užívalo. Podobne sú na tom aj niektoré psy, ktoré radšej behajú po vyhriatej tráve než po studenom a mokrom snehu. Avšak predsa len existujú výnimky. Ako medzi dvojnožcami, tak aj medzi štvornožcami sa nájdu takí, čo zimu priam milujú. Napokon, niektoré plemená psov boli vyšľachtené práve na život v takýchto nepriaznivých podmienkach. Ak ste teda typ človeka, čo tiež obľubuje zimu, zimné športy a chceli by ste mať psa, ktorý by s vami toto nadšenie zdieľal, možno vás osloví niektoré plemeno z nášho článku. Toto je 6 psích plemien, ktoré milujú sneh a zimu.

1. Aljašský malamut

Malamut je veľké a silné plemeno, ktoré bolo vyšľachtené na ťahanie saní po aljašských tundrách. Na túto prácu sa využíva aj v dnešnej dobe. Sneh a zima mu teda naozaj nerobia žiadny problém, ba naopak, dokáže si to nesmierne užiť. Malamut má hrubú a hustú srsť, ktorá ho chráni pred chladom, preto mu neprekážajú ani veľmi nízke teploty. Je to však pes, ktorý potrebuje veľa pohybu a preto je ideálne, pokiaľ sa môže so svojím pánom venovať nejakému psiemu športu.

Zdroj: pixabay.com

2. Sibírsky husky

Husky patrí tiež k saňovým psom, ktoré sú zvyknuté na extrémne nízke teploty. Jeho hustá srsť ho udržiava v teple aj v nečasoch. Je to veľmi aktívny pes, ktorý potrebuje prácu a pohyb. Ak si nebude mať kde vybiť energiu, môže sa stať, že nebude zrovna najlepším spoločníkom. Preto je vhodný len pre rovnako aktívnych ľudí.

Zdroj: pixabay.com

3. Tibetský teriér

Ak hľadáte menšieho až stredne veľkého psíka, ktorý si dokáže zimu užiť naplno, tak ste ho práve našli. Tibetský teriér pochádza z Tibetu a veruže to nie je žiadny gaučák. Vyšľachtený bol nie len ako milý spoločník, ale aj ako strážca a ovčiarsky pes. Je to spoločenský psík, ktorý miluje svoju rodinu a snežná fujavica ho rozhodne nezaskočí.

Zdroj: pixabay.com

4. Nórsky losí pes

Toto silné a vytrvalé plemeno pochádza z Nórska a preto mu mrazivé počasie vôbec nevadí. Nórsky losí pes je lovecké plemeno, využívané najmä na lov losov, ale aj medveďov. Je to veľmi odolný pes s hrubou srsťou, inteligentný a lojálny ku svojej rodine.

Zdroj: flickr.com

5. Samojed

Samojed je plemeno známe bielou huňatou srsťou a roztomilým úsmevom. Pochádza zo Sibíri a využívalo sa okrem iného aj na ťahanie saní a pasenie sobov. Je to veľmi prítulný, hravý a priateľský pes, ktorý však potrebuje dostatok pohybu. Samojed je ideálnym parťákom na dlhé prechádzky v každom počasí, ale excelovať môže aj rôznych psích športoch.

Zdroj: flickr.com

6. Bernardín

Mohutnému Bernardínovi, ktorý pochádza z oblasti západných Álp, nevadí sneh ani tuhý mráz. Psy tohto plemena boli aj sú využívané ako záchranárske psy v horských oblastiach, ale zvykli sa tiež využívať na stráženie dobytka a ochranu majetku. Ak by ste chceli psa priateľského ku svojej rodine, dobrého strážcu pred cudzími a zároveň odolného voči zime, tak by ste rozhodne mali pouvažovať nad Bernardínom.

Zdroj: pixabay.com

Zdroj: iheartdogs.com

Komentáre

komentárov