Úvod PRÍBEHY Pitbull zachránený zo psích zápasov trénuje, aby sa stal policajným dôstojníkom K9

Pitbull zachránený zo psích zápasov trénuje, aby sa stal policajným dôstojníkom K9

176
0

Trojročný psík menom Dallas je jedným z 31 zachránených psov z psieho bojového ringu v Kanade. Podľa Ontarijskej spoločnosti na prevenciu krutosti voči zvieratám boli psy objavené pripútané na kovovej reťazi so známkami po súboji vrátane náhubkov, zlomených palíc, steroidov a súprav na šitie. Ale po zdĺhavom právnom súboji mohol zanechať Dallas tento štýl života.

Zdroj: facebook.com

V nasledujúcom mesiaci absolvuje šesťtýždňový tréningový program. Potom začne slúžiť v meste Honaker vo Virgínii, ako prvý a jediný stopovací pes špecializovaný na narkotiká. Jen Deane, zakladateľka a prezidentka Floridskej záchrannej skupiny Pit Sisters ustanovila Dallasa na základe jeho povahy za dôstojníka K9.

„Vedeli sme, že súhra faktorov ako chuť pracovať a potreba pochvaly od ľudí je perfektná kombinácia k tomu, aby bol policajný pes“, vyjadrila sa do Washington Post.

Jeho chuť pracovať a priateľská povaha ho urobila jasnou voľbou pre policajnú prácu. A po osobnom posúdení jeho kvalít, Pennsylvánska nezisková organizácia Throw Away Dogs Projects schválila výcvik Dallasa. Aktuálne pracuje pod vedením trénera veteránov K9 Brucea Myersa.

„Zachráni veľa životov“ povedal Myers. „Ak pomôže odobrať čo i len jednu várku heroínu z ulice, tým zachráni aj 1000 ľudí. Bude neskutočne dobre účelovo využitý ako tu začne pracovať.“

Medzitým sa policajné oddelenie v Honaker pripravuje na nábor nového člena. Dallas bude žiť a pracovať s dôstojníkom Codym Rowe, bývalým dôstojníkom K9 vo Virginii.

„Pracoval som s mnohými nemeckými ovčiakmi, ale pamätám si, že mnoho kolegov pracovalo s pitbullmi“ povedal Rowe. „Sú úžasné policajné psy“ “Je úžasné sledovať ich, ako pracujú“.

Zdroj: facebook.com

Vedúci Brandon Casell uviedol, že mesto dlho potrebovalo psa špecializovaného na narkotiká. Avšak vzhľadom na vysokú obstarávaciu cenu 10 000 dolárov si ho nemohli dovoliť. Sú neskutočne vďační Kanadskej záchrannej skupine Dog Tales, ktorá zachraňuje psov pred podaním eutanázie, pretože pokrývajú všetky náklady na výcvik Dallasa pre policajné oddelenie v Honaker.

Na otázku, aký má Casell pocit z toho, že má prvého vyšetrovacieho pitbulla v meste odpovedal: „Budeme s ním zaobchádzať ako s bežným dôstojníkom. Vieme, čo bude mať oblečené, objednali sme mu odznak a chystáme sa ho na oddelení privítať ako ľudského kolegu“.

Prajeme veľa šťastia Dallas! Vieme, že budeš veľkým hrdinom!

Zdroj: ihreartdogs.com

Komentáre

komentárov