Úvod TIPY A RADY Podať psíkovi tabletku je jednoduché. Týchto 8 trikov vám prezradí, ako na...

Podať psíkovi tabletku je jednoduché. Týchto 8 trikov vám prezradí, ako na to

6858
0

Psíčkari vedia, aké ťažké môže byť presviedčanie svojho miláčika, aby zožral tabletku. Existujú na to rôzne spôsoby, no veľa z nich pes prekukne a tabletku vypľuje. Maskovanie lieku musí byť nenápadné. Tu je niekoľko tipov, ktoré rozhodne oceníte:

1. Zahaľte ju do vône

Tabletku je dobré skryť vo vlhkom kúsku potravy so silnou vôňou. Môže ísť o kúsok konzervy lososa alebo inej ryby. Silný zápach prekryje pach tabletky a psík ju nespozná.

2. Zabavte psíka

Ak máte doma viac domácich miláčikov, zabavte ich. Do jednej pochúťky schovajte tabletku a spoločne s ostatnými ich prerozdeľte psíkom. Ten, ktorému tabletku potrebujete dať, ju zožerie, keďže uvidí ako rýchlo jedia ostatné psy. Nebude o tom príliš premýšľať.

3. Ukryte ju v maškrte

Uistite sa, že máte doma dostatočne veľké a mäkké dobroty, do ktorých jednoducho tabletku zastrčíte. Potom ich už len náhodne podstrčte psíkovi. Ten si ani neuvedomí, že v jednej z nich požil aj svoj liek.

4. Hrou odveďte pozornosť

Pokojne môžete kombinovať maskovanie tabletky z bodu 3 a podať tak psíkovi jeho obľúbenú dobrotu pri hre. Skúste mu ich hádzať čo najrýchlejšie, tak si neuvedomí, že zjedol v pamlske aj tabletku.

5. Trik s kapsulou

Niektoré lieky majú obzvlášť horkú chuť, ale aj toto sa dá zamaskovať. Stačí ich rozdrviť a nasypať do prázdnej kapsuly, ktorú je možné kúpiť v obchode. A následne už len podať psíkovi niektorým z vyššie uvedených spôsobov.

6. To najlepšie nakoniec

Pripravte si tabletku a čakajte. Veľa psov sleduje, ako ich majitelia pripravujú jedlo. Miesto toho, aby ste tabletku strčili priamo do jedla, ju zamaskujte do niečoho, čo obvykle psík nedostáva. Na tento účel výborne slúžia mäsové guľôčky. Po večeri mu jednu dajte. Ani sa nenazdáte a psík tabletku s chuťou zožerie  v guľôčke.

7. Využite nesústredenosť

Ďalší vhodný čas na pokus o podanie liekov psovi sú jeho nesústredené chvíľky, podobne ako v bode 4. Podajte psíkovi maškrtu s tabletkou pri inej činnosti. Psík tak nebude rozmýšľať a sústrediť sa, či je v maškrte aj niečo iné.

8. Maškrta na labke

Kvapky alebo práškový liek môžete zmiešať s arašidovým maslom a dať to psíkovi rovno na labku. Bude sa toho chcieť okamžite zbaviť a zlízne to. Voila! Psík dostal svoj liek. 

Komentáre

komentárov